ikonaW piątek (29 marca 2024 r.) nie pracuje Starostwo Powiatowe w Kłobucku.
Strona główna Starostwo Powiatowe Projekty Przebudowa drogi powiatowej nr 2003 S

RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKI ŁAD

PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH

Powiat Kłobucki

„Przebudowa drogi powiatowej nr 2003 S”

Wartość zadania: 12 054 129,32  zł

Dofinansowanie ze środków Funduszu: 5 000 000,00 zł

Zakres zadania:

Przebudowa drogi powiatowej 2003 S (Parzymiechy – Napoleon - Lipie): długość przebudowywanego odcinka: 4 572 mb.  Przebudowa jezdni (poszerzenie) do szer. 6 m. Po prawej stronie drogi budowa nowego i przełożenie istniejącego chodnika o szer. 2 m oraz budowa 3 peronów przystankowych o szer. 1,5 m. Łącznie chodniki z kostki brukowej wraz z peronami – 3624 mb. Pobocze utwardzone o szer. 1 m, odwodnienie jezdni za pomocą studzienek ściekowych (odprowadzenie wody przykanalikami do rowu po lewej stronie). Po lewej stronie utwardzone pobocze o szer. 1 m, odtworzenie rowu, odbudowa ścian czołowych (2 szt.) przepustu drogowego, montaż przepustów pod zjazdami i wykonanie zjazdów na posesje, ułożenie korytek betonowych. Odwodnienie jednostronne (po lewej stronie) stanowią rowy, korytka betonowe oraz przepusty pod zjazdami – łącznie 4572 mb. Przebudowa drogi obejmuje 10 skrzyżowań z innymi drogami oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.