do góry
ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.
Strona główna O Powiecie Partnerstwa zagraniczne Powiatu

 

Powiat Kłobucki, od wielu lat,  utrzymuje partnerskie stosunki z zagranicznymi samorządami lokalnymi. Na mocy podpisanych porozumień dwustronnych, zagranicznymi partnerami Powiatu Kłobuckiego są:

  • niemiecki Powiat Hassberge (Landkreis Hassberge), należący do Landu Bawaria
  • ukraiński Rejon Mościski (Мостиський район), leżący w strefie przygranicznej z Polską i należący  do Obwodu Lwowskiego ( Львівська Област).

W ramach partnerstwa Powiat Kłobucki, we współpracy z samorządami Hassberge i Mościsk realizuje wymianę kulturalną, w tym m.in.:

  • wymianę doświadczeń samorządowych między regionami, poprzez regularne, wzajemne wizyty delegacji samorządowców            
  • program wymiany uczniów miedzy powiatami: Kłobuckim i Hassberge  

Do najciekawszych i najbardziej spektakularnych przedsięwzięć zrealizowanych wspólnie z Powiatem Hassberge, należy zorganizowanie, z wykorzystaniem łączy internetowych, konferencji nt. „szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy”. W konferencji prowadzonej na żywo (on line) z nowoczesnej pracowni CNC, w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku, wzięli udział:

  • ze strony polskiej: nauczyciele i uczniowie z ZS nr 1 z Kłobucka, przedstawiciele samorządu
    Powiatu Kłobuckiego, lokalni przedsiębiorcy, nauczyciele i uczniowie z innych szkół powiatowych, studenci i nauczyciele akademiccy z Politechniki Częstochowskiej (z pracowni na uczelni)
  • ze strony niemieckiej: przedstawiciele samorządu Powiatu Hassberge oraz nauczyciele i uczniowie szkoły  Heinrich-Thein-Schule, Staatliches Berufliches Schulzentrum ( ze szkolnej pracowni  w Hassfurcie – miasta siedziby Powiatu Hassberge).

            Herb Powiatu Hassberge                                                                                    Herb Rejonu Mościska
Herb Powiatu Hassberge                              Herb Rejonu Mościska

Herb Powiatu Hassberge
 
 
 
 
 
 
 
Herb Powiatu Hassberge