do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska

Wojownik wygrywa klasyfikacje generalną na kolejnym ważnym Turnieju

25 Luty 2014
kategoria:
Sport

49 zawodników „Wojownika” walczyło o medale Mistrzostw Śląska Skrzatów, Kadetów, Młodzików i eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Zawody odbyły się 22 lutego 2014 roku w Rybniku i startowało w nich łącznie 250 zawodników z 8 klubów.

Po raz kolejny Wojownik mimo najmłodszej obecności na arenie Taekwon-do pokazał że liczy się na Śląskiej ziemi. Nasi zawodnicy wywalczyli 9 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych medali. Oczywiście najbardziej cieszą nas te złote.

W Konkurencji Walk nie do zatrzymania byli Kacper Psuj (46 kg), Ola Koszczyk (55 kg), Patrycja Drabczyk (+60kg), Wiktoria Krok (60 kg).

W konkurencji układów po raz niezliczony raz wygrała Zuzanna Tomczyk. Kolejne Złoto tym razem w technikach specjalnych wywalczyli ponownie Ola Koszczyk, zostając najlepszą zawodniczką turnieju wraz z Kacprem Kowalikiem, który dorzucił poza złotem w technikach srebro w walce. Taka ilość medali dała naszemu klubowi I miejsce w generalce kategorii Juniorów młodszych.

W kategorii wiekowej Młodzików złoty medal wyskakał Kacper Łyko. Dla Kacpra jest to 3 złoty medal z rzędu w tej konkurencji. Ostatnie złoto wywalczyła debiutująca na tak dużej imprezie 7 letnia Wanessa Skupień, która nie dała szans swoim rywalką również w technikach specjalnych.

Ja jako trener bardzo chciałem podziękować wszystkim za postawę i wytrwałość w całodziennych zmaganiach. Byliście świetni, wszyscy zaczynając od najmłodszej w naszej ekipie Wannesy Skupień kończąc na najstarszym Kubie Kantorze. Podziękowania należą się również Fundacji „Młodzi-młodym” oraz Pani Agnieszce Kowalik i Panu Krzysztofowi Nykiśowi za pomoc w organizacji koszulek dla naszych Wojowników. Wielkie Taekwon za kolejne Święto dla mnie jaki był wasz sobotni występ na Zawodach w Rybniku.