do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska

Trener Wojownika drugi na Pucharze Polski w Taekwon-do

07 Marzec 2014
kategoria:
Sport

Od 7 do 9 marca 260 najlepszych Juniorów i Seniorów w kraju rywalizowało na Pucharze Polski Taekwon-do w Ciechanowie.

Na tej imprezie „Wojownika” Kłobuck reprezentowało trzech naszych zawodników wraz z Trenerem Arturem Osuchowskim. Najlepiej zawalczył Damian Wolny, który wygrał łącznie trzy pojedynki. Najpierw w normalnej fazie turnieju zwyciężył z reprezentantem KKSW Lubin. W kolejnej rundzie musiał uznać minimalnie wyższość Bartłomieja Walczaka z Warszawy, który ostatecznie był trzeci w tej kategorii. Następnie Damian w świetnym stylu pokonał dwóch zawodników w pojedynkach repasażowych, co dało mu ostatecznie 9 miejsce na tak dużej imprezie.

Jedną wygraną walkę zaliczył nasz Niccolo Bugaj w wadze do 70 kg. W kolejnej fazie turnieju musiał uznać wyższość najlepszego obecnie w tej kategorii wagowej Macieja Żuka z Legnicy. Co prawda wynikowo Niccolo zrobił tylko jedną wygraną walkę, ale widać u niego jak i u Damiana Wolnego duży progres w jakości walk.

W perspektywie sezonu, dwaj nasi najlepsi seniorzy mają realne możliwości na pierwszą szóstkę w Kraju stwierdza trener.

W kategorii juniorów reprezentowała nas debiutująca na tak dużej imprezie Zuzanna Tomczyk. Zuza odpadła w początkowej fazie turnieju, ale doświadczenie jakie zdobyła na pewno zaowocuje na najbliższych turniejach.

Mimo podporządkowania swojego życia już bardziej pod prowadzenie treningów w Kłobuckim Wojowniku bardzo dobrze zaprezentował się trener Artur Osuchowski. Ważąc 73 kg wygrał 3 pojedynki w walkach do 78 kg zajmując ostatecznie drugie miejsce w tej kategorii. Co prawda zdecydowanie bardziej mnie cieszą dobre wyniki moich podopiecznych, ale dobrze jest pokazać, że trener nie tylko wymaga, ale też sam daje przykład jak wygrywać. Mimo tego, że sportowo jako zawodnik jestem już w 100 % spełniony, cieszy fakt, że nadal należę do czołówki Polskiego Taekwon-do.