do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim

Polsat Sport na obozie kłobuckich tenisistów stołowych w Brzegu Dolnym

01 Sierpień 2018
kategoria:
Sport
 

20 tenisistów stołowych OSiR Kłobuck doskonaliło umiejętności i kondycję na 8-dniowym obozie sportowym w Brzegu Dolnym w dn. 14 - 21 lipca 2018 roku, którego organizatorem była Dolnobrzeska Szkółka Tenisa Stołowego.

Uczestniczyło w nim łącznie 66 zawodników z całej Polski. Trzy razy dziennie odbywały się treningi tenisa stołowego na 34 stołach w tym z robotami treningowymi. ,,Zwracaliśmy uwagę zarówno na technikę gry, regularność uderzeń, pracę nóg czy też umiejętność dobrego serwowania i odbierania serwisów. Szczególnie zwracaliśmy uwagę na aspekty taktyczne poszczególnych zagrań. Były zajęcia teoretyczne z techniki i taktyki gry w postaci prezentacji multimedialnych. Nie zapomnieliśmy o sferze motywacyjnej (mentalnej) u naszych podopiecznych. Prezentacja filmu "110 procent" miała za zadanie uświadomienie naszym podopiecznym celu i zadań treningu sportowego. W filmie tym nasi mistrzowie (Małysz, Lewandowski, Partyka, Bonk, Klepacka, Kusznierewicz) zdradzają co trzeba zrobić, by stanąć na najwyższym stopniu podium”-  relacjonują  trenerzy.

Oczywiście oprócz treningu typowo pingpongowego uczestnicy mieli zapewnione inne sportowe atrakcje: grali w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, pływali i aktywnie wypoczywali na otwartym kąpielisku na kajakach i rowerach wodnych.

Zmaganiom z zawiłościami techniki młodym pingpongistom ambitnie pomagała grupa 9 trenerów: Monika Kwiatkowska, Anna Wnęk, Małgorzata Dudzińska, Marek Chrabąszcz, Łukasz Śnieżka, Piotr Bereziuk, Krystian Kostyk, Przemysław Korzec i Grzegorz Garbaciak oraz sparingpartnerzy na czele z mistrzem Polski Piotrem Chodorskim, Nestorem Wasylkowskim czy Jakubem Witkowskim. Z sekcji tenisa stołowego kłobuckiego ośrodka sportu w obozie uczestniczyli: Zuzanna Pawełczak, Maja Bladocha, Alicja Gruca, Aleksandra Kotowicz, Oliwia Ułamek, Jagoda Łuszczewska, Zuzanna Garbaciak, Jakub i Jan Jędryszczak, Jakub Wośtak, Cezary Kupczyk, Jakub Grzyb, Bruno Gruca, Karol Świąć, Adrian Paszkiewicz, Maksymilian Michałowski, Radosław Przybyłek, Oliwier Wojtasik, Oliwer Brzozowski i Tomasz Drzazga.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki z logo tenisa stołowego i hasłem obozu: ,,Ja też kiedyś zostanę mistrzem”. Na zakończenie obozu odbył się turniej o słodkie nagrody w sześciu grupach, podczas którego wszyscy uczestnicy, niezależnie od zajętego miejsca otrzymali słodkie nagrody. Obóz wakacyjny był okresem ciężkiej i świadomej pracy wśród młodych tenisistów stołowych... Mamy nadzieję, że obóz ten wyzwoli wśród naszych podopiecznych jeszcze większy zapał do treningów i zawodów - stwierdzili zgodnie Przemysław Korzec i Grzegorz Garbaciak.

Wielką atrakcją obozu była wizyta telewizji POLSAT Sport z Mistrzem Europy w biegu na 400 metrów przez płotki - Pawłem Januszewskim w roli reportera na czele (prowadzi także audycję sportową w radiowej Trójce: Biegam bo lubię).

Była to doskonała okazja do pierwszych wywiadów młodych adeptów tenisa stołowego przed kamerami ogólnopolskiej telewizji. Obszerna audycja z obozu była wyemitowana w programie Atleci.