do góry

XIV Drewtex Grand-Prix Krzepic w tenisie stołowym

04 Lipiec 2018
kategoria:
Sport

Ewa Bugała, Marcel Mońka, Julia Zyna, Karol Świąć, Maria Cer, Maksymilian Michałowski, Klaudia Ceglarz, Wiktor Skwarczyński, Alicja Górska, Kacper Sławiński, Maja Bladocha i Krzysztof Grochowina zwyciężyli w XIV Drewtex Grand Prix Krzepic i w turnieju Top-16.

20 czerwca  2018 r. w hali miejscowego gimnazjum  odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji; Turniej Top - 16  oraz dekoracja 10 kategorii wiekowych za klasyfikacje generalne.

143  młodych  pingpongistów dekorowali  oryginalnymi statuetkami, dyplomami, nagrodami oraz koszulkami z herbem Krzepic, powiatu kłobuckiego i logo drewtex grand prix przewodniczący sejmiku śląskiego Stanisław Gmitruk, przewodniczący rady miejskiej Mateusz Kluba, burmistrz Krzepic Krystian Kotynia, członek zarządu powiatu kłobuckiego Józef Borecki, radny powiatowy Andrzej Cer, właściciel firmy Drewtex Bogdan Grzyb, prezes śląskiego związku tenisa stołowego Robert Wielgosz, , dyrekcja SP w Krzepicach Anna Szopa i Gabriela Kluba, radni Krzepic Bożena Kozak, Alicja Chęcińska i Tomasz Rakowski, prezes LKS Grom Poczesna Henryk Pałasz oraz organizatorzy: prezesi UKS Tygrysy Wiesław Drab i Dariusz Jankowski,  sędzia zawodów Karol Żerdziński oraz  prezes Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe Grzegorz Garbaciak.

W każdym z 4 turniejów eliminacyjnych startowało po ok. 150 pingpongistów a w turnieju Top - 16 pierwsze ósemki żaków, młodzików, kadetów i juniorów.  Grand Prix Krzepic to największe cykliczne przedsięwzięcie tenisowe powiatu kłobuckiego, regionu częstochowskiego i jedno z największych w województwie śląskim rozgrywane dla kategorii dziecięcych i młodzieżowych w którym każdy systematycznie biorący udział otrzymuje nagrodę i upominek. Odbywa się nieprzerwanie od 14 lat dzięki współpracy organizatorów i sponsorów, którymi są: UKS Tygrysy i Szkoła Podstawowa w Krzepicach, Urząd Miejski w Krzepicach, Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe i firma Drewtex.

Turniej Top – 16  ( miejsca I – IV )

        żaczki / młodziczki

  1. Maja Bladocha
  2. Maria Cer
  3. Alicja Gruca
  4. Natalia Wiecha

         żacy / młodzicy

  1. Krzysztof Grochowina
  2. Adrian Paszkiewicz
  3. Igor Strąk
  4. Kornel Bugała

          kadetki /juniorki

  1. Klaudia Ceglarz
  2. Julia Rudnik
  3. Anna Matyja
  4. Alicja Górska

          kadeci / juniorzy

  1. Kacper Sławiński
  2. Mateusz Drzyzga
  3. Wiktor Skwarczyński
  4. Arkadiusz Pawełczak

 

       Klasyfikacja  generalna ( miejsca I – VIII )

Skrzatki 2009 i młodsze

  1. Ewa Bugała SP 31 Częstochowa  
  2. Maja Pawelak SP Zwierzyniec         
  3. Sara Dłubała SP Zwierzyniec         
  4. Zofia Bachór SP Kłobuck              
  5. Zuzanna Żurek Przedszkole 5 Kłobuck         

 Skrzaty 2009 i młodsi

  1. Marcel Mońka SP Zwierzyniec
  2. Jolan Pałasz SP Poczesna              
  3. Fabian Michalczyk SP Poczesna              
  4. Aleksander Radło SP Poczesna  
  5. Dawid Pasak SP Zwierzyniec         
  6. Mateusz Ferdyn SP Zwierzyniec                     
  7. Filip Wójcik SP 1 Kłobuck            
  8. Jakub Bladocha SP 1 Kłobuck            

            Kat. żaczki     ( 08 – 07 ) 

  1. Julia Zyna SP 2 Krzepice            
  2. Maja Bladocha  SP 1 Kłobuck            
  3. Zuzanna Pawełczak SP 1 Kłobuck            
  4. Wiktoria Mońka SP 2 Krzepice            
  5. Martyna Walczak SP Poczesna              
  6. Angelika Ślusarczyk SP Zwierzyniec         
  7. Wiktoria Paruzel SP Zwierzyniec         
  8. Nikola Maliszewska SP Zwierzyniec        

            Kat. żacy  ( 08 – 07 )

  1. Karol Świąć  SP 1 Kłobuck            
  2. Adam Szczechla  SP Poczesna              
  3. Piotr Kocot  SP Rębielice Szlacheckie
  4. Jan Cer  SP Rębielice Szlacheckie
  5. Tobiasz Walas  SP Rębielice Szlacheckie
  6. Jakub Cieśla SP Poczesna           
  7. Dominik Strąk SP Poczesna              
  8. Aleksander Kozakiewicz SP Zwierzyniec         

          Kat. młodziczki     ( 06- 05 )   

  1. Maria Cer SP Rębielice Szlacheckie      
  2. Alicja Gruca SP Waleńczów                      
  3. Karolina Krawczyńska SP 1 Krzepice
  4. Natalia Wiecha SP Zwierzyniec                     
  5. Nikola Pasak SP Zwierzyniec                     
  6. Izabela Mazik SP Rębielice Szlacheckie
  7. Kinga Desperak SP Zwierzyniec                     
  8. Oliwia Balcerzak SP Iwanowice Duże 

       Kat. młodzicy (  06- 05 )  

  1. Maksymilian Michałowski SP 1 Kłobuck            
  2. Krzysztof Grochowina SP Poczesna  
  3. Igor Strąk SP Poczesna              
  4. Adrian Paszkiewicz SP 1 Kłobuck
  5. Kornel Bugała SP 31Częstochowa   
  6. Radosław Przybyłek SP 1 Kłobuck            
  7. Filip Łakomy SP 1 Kłobuck            
  8. Dominik Wąsiński SP Poczesna             

Kat.  kadetki  ( 04 – 02 )

  1. Klaudia Ceglarz Zwierzyniec               
  2. Anna Matyja Koziegłowy   
  3. Julia Rudnik Zwierzyniec               
  4. Alicja Plucińska Koziegłowy               
  5. Kamila Piekarska Koziegłowy   
  6. Aleksandra Kałmuk Złochowice                
  7. Aleksandra Kotowicz Waleńczów                
  8. Julia Kołodziejczak Krzepice

         Kat. kadeci  ( 04 – 02 )

  1. Wiktor Skwarczyński Kłobuck                     
  2. Jan Sołtysiak Kłobuck                     
  3. Bartłomiej Kowalik Kłobuck         
  4. Dominik Pietrajczuk Poczesna
  5. Tomasz Drzazga Kłobuck                     
  6. Tymoteusz Kochel Opatów                     
  7. Oliwer Brzozowski Kłobuck                     
  8. Marcin Żogała Kłobuck                    

         Kat. juniorki ( 01 – 97 )

  1. Alicja Górska VIII LO Cz-wa                                
  2. Zuzanna Kowalczyk ZS 3 Kłobuck
  3. Iwona Kluba ZS 1 Kłobuck
  4. Weronika Bąk ZS 1 Kłobuck
  5. Natalia Kilan ZS 1 Kłobuck            
  6. Katarzyna Dądela ZS 1 Kłobuck

            Kat. open   ( 97 i młodsi )

  1. Kacper Sławiński SP Poczesna  
  2. Mariusz Wizental V LO Częstochowa  
  3. Szymon Kiepura Krzepice        
  4. Mateusz Drzyzga ZS 1 Kłobuck            
  5. Arkadiusz Pawełczak ZS 1 Kłobuck            
  6. Karol Wydmuch ZS 1 Kłobuck            
  7. Michał Ulfik ZS Krzepice  
  8. Karol Wojtala ZS 1 Kłobuck