do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim

Lekkoatleci Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku mistrzami rejonu częstochowskiego SZS w sztafetowych biegach przełajowych

04 Grudzień 2018
kategoria:
Sport

Lekkoatleci Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku zwyciężyli w mistrzostwach rejonu częstochowskiego w sztafetowych biegach przełajowych i awansowali do finału wojewódzkiego licealiady, w którym wywalczyli XIII miejsce.
Zawody odbyły się 6.11.18 r. w Rudzie Śląskiej. Do biegu, w którym udział brali zwycięzcy zawodów rejonowych z województwa i drużyny reprezentujące najlepsze szkoły, głównie o profilach sportowych, w województwie śląskim, opiekunowie Grzegorz Garbaciak i Michał Kalke wystawili zwycięską sztafetę z mistrzostw rejonu częstochowskiego w składzie: Piotr Ceglarz, Przemysław Kilan, Marcin Kotala, Szymon Balcerzak, Tomasz Sieja, Dominik Kulik, Karol Krysiak, Mateusz Paliwoda. Na tym szczeblusię ostatni raz nasza szkoła miała możliwość w 2012 roku w składzie: Mateusz Pawełczak, Artur Pelikan, Marek Krawczyk, Bartosz Pawłowski, Arkadiusz Gotszling, Wojciech Toporek i Mateusz Pawełczak. Opiekunami wtedy byli: Mariusz Nicia i Michał Kalke.

To wspaniale, że większość uczniów z tamtego składu, w dalszym ciągu trenuje bieganie. To daje  nadzieję, że wielu z naszych obecnych reprezentantów zostanie biegaczami uczestniczącymi w biegach ogólnopolskich.
Droga do finału wojewódzkiego w Rudzie Śląskiej była bardzo ciężka, ale udało się to nam. Pierwszy raz było tak, że oprócz Kapitana drużyny Piotra Ceglarza, pojawił się drugi Kapitan Przemysław Kilan. Jeden drugiego uzupełniali, prowadzili drużynę do zwycięstw zmieniając się w uzyskanych najlepszych czasach podczas wyścigów sztafetowych. Potrafili zmotywować drużynę, sprawić by uwierzyli w siebie! W Rudzkim Finale w którym rywalizowały szkoły - mistrzowie 16 rejonów województwa śląskiego poziom okazał się bardzo wysoki; na dystansie 1200 m  wyścig z 3 minutową stratą ukończyli kłobuccy biegacze za najlepszymi z Bytomia.

To i tak lepiej o 2 miejsca niż 6 lat temu. Na drugiej pozycji ukończyli zawodnicy z Raciborza a na trzeciej z Dąbrowy Górniczej. Gratulujemy naszym przełajowcom. Solennie obiecują ciężko trenować, aby w przyszłym roku znów zwyciężyć w mistrzostwach powiatu kłobuckiego oraz rejonu częstochowskiego i po raz trzeci powalczyć w Pucharze Śląska.