do góry
ikonaFILM - Szkoły Powiatu KłobuckiegoikonaFILM - Matury w powiecie klobuckim

Siedem medali Orientu na Międzynarodowym Turnieju Taekwon-Do

27 Listopad 2018
kategoria:
Sport

Siedem medali Orientu na Międzynarodowym Turnieju Taekwon-Do

Dziesięcioosobowa ekipa Orientu Kłobuck wywalczyła siedem medali na Międzynarodowym Turnieju Taekwon-Do Masters Mazovia Cup, zajmując 11 miejsce w klasyfikacji medalowej.

W turnieju, który odbył się w Ciechanowie wystartowało 620 zawodników z 52 klubów reprezentujących 7 państw (Polskę, Rosję, Szwecję, Ukrainę, Białoruś, Litwę i Gruzję).

Medale dla Orientu wywalczyli: Trener Piotr Telenga III Dan – złoty w walkach kat. 78kg i srebrny w konkurencji układów II Dan, Trener Sławomir Jaskuła II Dan – dwa brązowe w konkurencji walk kat. 85kg oraz w konkurencji układów II Dan, Emilia Chuda złoty w walkach kat. 45kg juniorek, Paweł Telenga złoty w walkach kat. 60 kg kadetów oraz Kinga Oziębała brązowy w walkach kat. 42 kg kadetów. Ponadto w zawodach udział wzięli: Maja Telęga, Antonina Kwędacz, Kornel Kosik, Patryk Kałmuk oraz Kacper Księżarek.

Biorąc pod uwagę tak liczną obsadę turnieju to wynik naszego klubu uważam za bardzo dobry 11 miejsce w klasyfikacji medalowej wśród 52 klubów mówi samo za siebie. Myślę, że zawodnicy stanęli na wysokości zadania i dali z siebie wszystko, nawet ci którzy wrócili bez medalu, ale za to zdobyli cenne doświadczenie, które w przyszłości zaowocuje – powiedział Prezes ULKS Orient Kłobuck Sławomir Jaskuła.

Cztery medale Orientu na Śląskiej Lidze Judo

Pięcioosobowa reprezentacja sekcji Judo Orientu Kłobuck wzięła udział w szóstej edycji Śląskiej Ligi Judo.

Turniej w którym wystartowało ponad 180 zawodników z całego Śląska odbył się w Hali Sportowej w Tarnowskich Górach. Wyniki osiągnięte przez młodych Judoków z Kłobucka to: złoty medal Dominik Jaskuła kat. 24kg, złoty medal Jan Kuźnik kat. 30kg, srebrny medal Antoni Kutynia kat. 46kg, brązowy medal Marta Gryglewska kat. 20kg,IV miejsce Szymon Kasprzyk kat. 22kg.

Była to szósta i zarazem ostatnia już w tym roku edycja Śląskiej Ligi Judo. Śląska Liga Judo to cykl 6 turniejów (Koszęcin, Ożarowice, Piekary Śląskie, Radzionków, Bytom, Tarnowskie Góry), z którego trzy odbywają się przed wakacjami a kolejne trzy jesienią.

Zawodnicy Kłobuckiego Orientu brali udział w dwóch ostatnich turniejach, które odbyły się w Bytomiu i Tarnowskich Górach zdobywając łącznie 8 medali (3 złote, 3 srebrne, 2 brązowe). W przyszłym roku zawodnicy Orientu planują starty we wszystkich 6 turniejach. Władze klubu poczyniły już pierwsze starania aby w przyszłym roku jeden z 6 turniejów Śląskiej Ligi Judo odbył się w Kłobucku.