do góry
ikonaFILM - Szkoły Powiatu KłobuckiegoikonaFILM - Matury w powiecie klobuckim

9 medali Wojownika na Pucharze Polski

12 Marzec 2018
kategoria:
Sport
 

Na matach w Mykanowie w dniach od 2 do 4 marca 300 najlepszych Juniorów oraz Seniorów rywalizowało w Pucharze Polski.

Jest to jedna z najważniejszych imprez sportowych rozgrywanych w Taekwon-do w Polsce.
Oczywiście na tak elitarnych zawodach nie mogło zabraknąć zawodników KS Wojownik. Nasz klub reprezentowało 3 seniorów oraz 9 Juniorów z sekcji Kłobuck, Konopiska, Opatów, Truskolasy oraz Krzepice.

W sobotę rywalizowali Seniorzy gdzie zdobyliśmy nasze pierwsze dwa medale. Był to Brąz Maćka Frydrycha w układach oraz srebrny medal Huberta Gloca w walkach do 57 kg.

W Niedziele rywalizowali nasi Juniorzy gdzie świetny występ zaliczyła nasza Zuzanna Tomczyk najpierw wywalczyła drugie miejsce w układach formalnych następnie okazując się bezkonkurencyjną w walkach do 65 kg. Kolejne medale to Złoty medal w walkach do 75 kg Arkadiusza Słomiana dla którego to był świetny powrót po jednosezonowej przerwie w startach na Ogólnopolskim Poziomie. Następne wejścia na Podium zaliczyli Kacper Sas (brąz w
technikach specjalnych), Dawid Gałuszka ( w walkach do 56 kg), Kornel Dłubała (w walkach do 62 kg stopni uczniowskich) oraz Kacper Psuj ( w walkach do 62kg stopni mistrzowskich).

Start swoich zawodników uważam za bardzo udany biorąc pod uwagę niską frekwencją treningową spowodowaną kontuzjami lub okresem chorobowym u naszych zawodników. Myślę że to co najgorsze juz za nami i juz będziemy mogli w normalnym trybie przygotowywać się do najważniejszych startów.

Na duże słowa uznania zasługują również osoby które medalu nie zdobyły ale swoja postawą pokazali że nazwa naszego klubu nie jest przypadkowa. Wielkie Taekwon dla Kingi Kantor, Damiana Wolnego, Mateusza Pawłowskiego oraz Jakuba Gładysza z postawę godną naśladowania.

Nie wiele czasu mamy na analizę turnieju ponieważ w miesiącu marcu wyjeżdżamy jeszcze na 3 turnieje. Już w najbliższy piątek ruszamy na otwarte Mistrzostwa Słowacji. Jestem przekonany że z mat w Presovie zawodnicy KS Wojownik przywiozą kolejne medale do swoich domów.