ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.

XX Dni Długoszowskie

15 Wrzesień 2021

Ponadregionalne Stowarzyszenie Edukacyjne „Wieniawa” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kłobucku już po raz dwudziesty organizuje Dni Długoszowskie, które rozpoczęły się w niedzielę 12 września, od Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego Szlakiem Jana Długosza.

W uroczystości inauguracyjnych uczestniczył Starosta Kłobucki – Henryk Kiepura. Dni Długoszowskie to szereg wydarzeń kulturalnych wpisanych w życie miasta i regionu kłobuckiego a jednym z nich jest Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Historyczny, który odbył się w środę 15 września 2021 r. W rozdaniu nagród uczestniczyła Pani Zdzisława Kall – Wicestarosta, reprezentując Powiat Kłobucki.

Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje a opiekunom za trud włożony w przygotowanie i krzewienie historii – dziękujemy.