XI Młodzieżowe Mistrzostwa Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Starosty Kłobuckiego

15 Marzec 2016

13 marca 2016 r., na hali sportowej w Pankach, rozegrano ostatni turniej w ramach XI Młodzieżowych Mistrzostw Powiatu Kłobuckiego w HPN o Puchar Starosty Kłobuckiego. Tym razem rywalizowali juniorzy młodsi (roczniki 1999, 2000, 2001). Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny: Oksza Łobodno, Grom Miedźno, Oksza Łobodno i gospodarze, czyli KS Panki.

Rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały po 15 minut. Z trybun zmagania obserwowali m.in. Starosta Kłobucki – Henryk Kiepura, Członek Rady Powiatu Kłobuckiego – Krzysztof Nowak i Wójt Gminy Panki – Bogdan Praski.

Sportowe upominki dla zawodników ufundowali Ewa i Rafał Mirek właściciele firmy Polstrój, którzy pojawili się osobiście na hali sportowej w Pankach, żeby podarować trampkarzom z KS-u Panki, zakupione przez siebie, najnowsze kolekcje bluz sportowych firmy Adidas (z serii Messi), a także identyczne ilości toreb sportowych firmy Nike. Wszystko ozdobione klubowymi nadrukami. Torby zostały świetnie zaprojektowane, są bardzo pojemne, a dodatkowo wyposażone w materiał odblaskowy, żeby młodzież, wracająca wieczorem z treningu, była z daleka widoczna w świetle samochodowych reflektorów. Co ważne, wszystkie stroje zostały przekazane bezpośrednio młodzieży, nie są przechodnie, a są dla nich, żeby mogli jednakowo dobrze prezentować się jako klub KS Panki.

Później wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcia, a następnie usiedli przy drobnym poczęstunku przygotowanym dla młodych adeptów przez Zarząd KS-u Panki, a ufundowanym przez pana Tomasza Pawelaka (Delikatesy Kamil). Podczas bardzo sympatycznej rozmowy pomiędzy działaczami, gospodarzami, trenerem i przybyłymi gośćmi, ustalono kilka spraw związanych m.in. z organizacją kolejnych sportowych imprez (już w przyszłą niedzielę: Strażak Cup). Poruszono wiele innych, ważnych dla sportowo uzdolnionej młodzieży tematów. Stwierdzono, że Panki stały się sportową stolicą powiatu, co wcale nie odbiega od prawdy, widząc ilość wydarzeń rozgrywanych na terenie hali sportowej oraz w ramach działalności GOKiS-u i KS-u Panki.

Wyniki:

• Grom Miedźno 2-0 Olimpia Truskolasy
    (Bartosz Stefański, Daniel Jóźwik)
  • Oksza Łobodno 0-1 KS Panki
    (Krystian Piechel)
  • KS Panki 3-1 Olimpia Truskolasy
    (Krystian Piechel x3 – Dawid Hudy)
  • Grom Miedźno 2-2 Oksza Łobodno
    (Konrad Mędrek, Daniel Jóźwik – Damian Turek, Michał Szczypior)
  • Olimpia Truskolasy 0-8 Oksza Łobodno
    (Damian Turek x6, Krystian Rykała, Szymon Wilk)
  • KS Panki 2-1 Grom Miedźno
    (Krystian Piechel, Damian Olszewski – Kamil Ligęza)

Klasyfikacja końcowa:

1. KS Panki – 9 pkt
  2. Oksza Łobodno – 4 pkt, br. 10-3
  3. Grom Miedźno – 4 pkt, br. 5-4
  4. Olimpia Truskolasy – 0 pkt

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy strzelec: Damian Turek (Oksza Łobodno) – 8 bramek
Najlepszy piłkarz: Krystian Piechel (KS Panki)
Najlepszy bramkarz: Karol Kowalik (KS Panki)

Najlepsza „piątka” mistrzostw: Karol Kowalik, Krystian Piechel, Damian Turek, Daniel Jóźwik i Konrad Mędrek (obaj Grom Miedźno).

15 marzec 2016 22 zdjęć