ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.

III Gminna Prezentacja Stołów Wielkanocnych

15 Marzec 2016

W niedzielę 13 marca 2016 r. w Dankowie odbyła się III Gminna Prezentacja Stołów Wielkanocnych. Prezentacje zorganizowała Gminna Rada Koła Gospodyń Wiejskich we współpracy z Wójtem Gminy Lipie panią Bożeną Wieloch.
Swoje stoły zaprezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z: Lipia, Zbrojewska, Natolina, Kleśnisk, Albertowa, Wapiennika, Dankowa oraz Zimnowody.
O godzinie 15.00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie, podczas którego pani Alicja Podgórska – Przewodnicząca Gminnej Rady KGW przywitała licznie przybyłych gości, w tym Starostę Powiatu Kłobuckiego Henryka Kiepurę.
W trakcie prezentacji wystąpił zespół Czeremcha oraz uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipiu, którzy zaprezentowali tradycje i obyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi.
Po części artystycznej przyszedł czas na degustację potraw. Królowały przygotowane z wielką starannością tradycyjne wielkanocne potrawy, poświęcenia których dokonał Ks. Henryk Dusza - Proboszcz dankowskiej parafii.
Ponadto Panie z KGW z Dankowa zaprezentowały własnoręcznie i samodzielnie wykonane ozdoby m.in. rękodzieła z „papierowej wikliny”. Ozdoby wykonane z papieru i gazet przykuwały uwagę oraz zachwycały pomysłowością i oryginalnością.
Na jednym ze stołów znaleźć można było wyśmienite pieczywo z firmy Kraft-Pol z Parzymiech, wędliny z Zakładu Wędliniarskiego Wioleta i Marcin Plaminiak z Lipia, Zakładu Masarskiego Szczepana Bujaka, oraz produkty firmy Jamar z Albertowa.