ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.

Wydarzenia w gminie Wręczyca Wielka

20 Wrzesień 2021

Jerzy Brzęczek, były kapitan reprezentacji i selekcjoner, w sobotę 18 września 2021 r. odebrał tytuł honorowego obywatela gminy Wręczyca Wielka. Rada Gminy Wręczyca Wielka decyzję o nadaniu honorowego obywatelstwa gminy podjęła jeszcze w 2020 roku, ale uroczyste nadanie zorganizowano dopiero teraz.

Reprezentant Polski i srebrny medalista olimpijski z Barcelony drogę do piłkarskiej kariery rozpoczynał w Truskolasach, podobnie jak Jakub Błaszczykowski – siostrzeniec Jerzego Brzęczka, który dwa lata wcześniej otrzymał ten zaszczytny tytuł. Obydwaj piłkarze byli kapitanami naszej kadry .

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Kłobuckiego: Starosta – Henryk Kiepura, Wicestarosta – Zdzisława Kall, Członek Zarządu – Maciej Biernacki , Wiceprzewodniczący Rady – Mieczysław Szewczyk oraz Radna Aneta Kiepura i gminy Wręczyca Wielka na czele z wójtem Tomaszem Osińskim i Przewodniczącym Rady – Markiem Prubantem.

Nadanie obywatelstwa Jerzemu Brzęczkowi to nie jedyne wydarzenie jakie zaplanowano na sobotni dzień w gminie Wręczyca Wielka. W tym dniu przedstawiciele samorządów, dzieci i młodzież oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości dokonali oficjalnego otwarcia nowego boiska do piłki nożnej w Truskolasach. W ramach otwarcia dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach pod dyrekcją Pani Justyny Strzelczyk zaprezentowały bogaty program artystyczny, natomiast drużyny Jakuba Błaszczykowskiego i Tomasza Osińskiego rozegrały specjalny mecz, który zakończył się remisem wzbudzając wiele pozytywnych emocji.