do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Punkt szczepień w Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku

16 Wrzesień 2021
kategoria:
Aktualności

W dniu 16 września br. w Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku uruchomiono punkt szczepień dla uczniów. Jest to jedna z nielicznych szkół w regionie, w której powstał punkt szczepień przeciwko COVID-19. Z deklaracji uczniów i rodziców/opiekunów prawnych wynikało, iż chętnych do szczepień jest 26 osób.

W I tygodniu września (1.09-5.09.) odbywały się lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym we wszystkich szkołach, dla których Powiat Kłobucki jest organem prowadzącym. II tydzień września (6.09-12.09.) był czasem na przygotowanie do szczepień – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci. III tydzień września (13.09.-19.09.) jest tygodniem szczepień.

Organizacją szczepień zajął się Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku. W skład zespołu szczepiennego wchodził lekarz i pielęgniarka. Tworzenie punktu szczepień w szkole nadzorował Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego Pan Maciej Biernacki.

Informacja o uruchomieniu punktu szczepień w Zespole Szkół Nr 3 w Kłobucku odbiła się szerokim echem w mediach. W dniu 15 września w szkole gościła redakcja TVP Katowice. W aktualnościach pojawił się materiał nt. tutejszego punktu szczepień i wzorowej postawy uczniów „kłobuckiej trójki”.

W pozostałych zespołach szkół duża część uczniów zaszczepiła się w ogólnodostępnych punktach szczepień, w związku z udziałem w programach dot. zagranicznych staży i praktyk zawodowych ERASMUS+ i PO WER.