ikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025ikonaPraca aptek od dnia 01.04.2024 r.

Dzieci i młodzież z Powiatu Kłobuckiego zwiedzają Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

13 Wrzesień 2021

Wyjazd do Muzeum Powstań Śląskich do Świętochłowic był kolejnym działaniem Powiatu Kłobuckiego na rzecz uczczenia 100-lecia Powstań Śląskich.

Wycieczkę zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kłobucku dla dzieci i młodzieży biorących udział w konkursach realizowanych w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia – pamięci bohaterskich Obrońców Śląska”.

Muzeum Powstań Śląskich powstało zgodnie z najnowszymi trendami muzealnictwa, jako muzeum narracyjne, prezentujące zarówno eksponaty, jak i repliki oraz reprodukcje, pozwalające na bezpośredni kontakt z przedmiotami. Za pomocą elementów multimedialnych oraz wiodącej ścieżki filmowej, uczestnicy wyjazdu zostali przeniesieni w realia życia na Górnym Śląsku początku XX wieku. Scenografia pomieszczeń nawiązuje do miejsc najważniejszych wydarzeń. Dostępne stanowiska multimedialne, pozwoliły na indywidualne pogłębianie wiedzy. Takie prezentowanie materiałów historycznych dało możliwość poznania ich w sposób nowoczesny, kompleksowy i interesujący. Najmłodsi zwiedzający znaleźli również coś dla siebie. Elementy multimedialne pozwoliły pogłębić wiedzę historyczną poprzez intelektualną zabawę.

Opiekunom wyjazdu Pani Patrycji Tokarz i Jolancie Leszczyńskiej ze Szkoły Podstawowej w Węglowicach oraz Panu Markowi Nowakowi z Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku, Panu Szymonowi Ziętal z Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku oraz Pani Danucie Jeziorskiej  i Małgorzacie Wrona z Zespołu Szkół w Krzepicach za opiekę i koordynację działań podczas wycieczki, serdecznie dziękujemy.