Zwierzyniec Pierwszy, 100 lat OSP i nadanie sztandaru

25 Czerwiec 2024

Ochotnicza Straż Pożarna ze Zwierzyńca Pierwszego obchodziła w dniu 15 czerwca 2024 roku 100 rocznicę działalności. Z tej okazji druhowie z terenu gminy Opatów zebrali się na uroczystej zbiórce, by uhonorować jubilatkę i służących w niej strażaków ochotników. Przy okazji tej uroczystości jednostka OSP miała nadanie i poświęcenie sztandaru.

Wraz z uroczystym apelem, zasłużonym dla straży druhom, działaczom, a także sponsorom jednostki wręczono medale, ryngrafy, dyplomy i okolicznościowe pamiątki.

W obchodach wzięli udział zaproszeni goście, pośród których między innymi Prezes Śląskiego Oddziału OSP RP, Poseł na Sejm RP Henryk Kiepura, Starosta Kłobucki Dariusz Pilśniak, Vicestarosta Karol Wers, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Wystalski, Wójt Gminy Opatów Zdzisław Makles, a także samorządowcy, strażacy i mieszkańcy gminy Opatów i Zwierzyńca Pierwszego.

Druhom życzymy tylu powrotów ile wyjazdów, a Jubilatce kolejnych pięknych rocznic.