do góry
ikonaFILM - Szkoły Powiatu KłobuckiegoikonaFILM - Matury w powiecie klobuckim
Strona główna Aktualności

Zlot łazików

13 Wrzesień 2019
kategoria:
Aktualności

Studenci Politechniki Częstochowskiej występujący pod nazwą, P.Cz. Rover Team, od kilku lat znajdują się w światowej czołówce zespołów realizujących wielozadaniowe roboty mobilne.

Sukcesy polskich zespołów na światowych konkursach skłoniły Politechnikę Częstochowską do organizacji wydarzenia konsolidującego środowisko młodych konstruktorów tego typu urządzeń – „I Ogólnopolskiego Zlotu Łazików Marsjańskich”, który odbędzie się w Częstochowie oraz w Olsztynie k/Częstochowy w dniach 26 i 27 września 2019 r.

Swoją obecność zapowiedziały m.in. zespoły: AGH Space Systems z Krakowa, Continuum z Wrocławia, KNR z Warszawy, Project Scorpio z Wrocławia, Raptors z Łodzi, University of Warsaw Rover Team. Zespoły zaprezentują najnowsze rozwiązania w konstrukcji wielozadaniowych robotów mobilnych.

Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zapraszamy 26 września 2019 r. do Auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej przy Al. Armii Krajowej 19 w godz. 11.00 - 14.00 oraz na rynek w Olsztynie k/Częstochowy na godz. 17.00, gdzie będzie możliwość zobaczenia wszystkich konstrukcji, zaobserwowania „w akcji” łazików oraz rozmowy z członkami zespołów.

Opis obrazka