do góry
ikonaFILM - Szkoły Powiatu KłobuckiegoikonaFILM - Matury w powiecie klobuckim
Strona główna Aktualności

Bal Charytatywny pod hasłem „Nie można pomóc każdemu ale każdy może pomóc komuś”.

13 Wrzesień 2019
kategoria:
Aktualności
 

 

Mając na względzie dobro osób niepełnosprawnych i ich rodzin, Powiat Kłobucki w 2018 roku uruchomił Klub Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych w Hutce. Funkcjonowanie placówki w całości finansowane jest ze środków Powiatu Kłobuckiego. Głównym zadaniem Klubu jest wsparcie członków rodzin i ich opiekunów przez doraźną, czasową pomoc w formie opieki nad osobami niepełnosprawnymi.

W myśl zawartej umowy, Klub  prowadzi zajęcia pięć dni w tygodniu, w godzinach 8-13,  i mogą z niego  korzystać  osoby niepełnosprawne, które nie mogą brać udziału w zajęciach oferowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej z uwagi na ukończone 24 lat życia.

To kolejne zadanie z obszaru spraw społecznych, którego finansowania i współorganizacji podjął się samorząd Powiatu Kłobuckiego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczestników Klubu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych powołano  przy Starostwie Powiatowym w Kłobucku „Społeczny Komitet na Rzecz Wspierania Rehabilitacji Uczestników Klubu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych”. Komitet ma na celu zebranie środków na wyjazd podopiecznych z Klubu wraz z opiekunami na turnus rehabilitacyjny do Polanicy Zdroju.

Aby zrealizować to zamierzenie podjęto inicjatywę zorganizowania Balu Charytatywnego pod hasłem „Nie można pomóc każdemu ale każdy może pomóc komuś”.

Uczestnicy Balu oraz wszyscy, którym los osób niepełnosprawnych leży na sercu będą mogli kupić cegiełki i wylicytować upominki ufundowane przez lokalnych sponsorów a fundusze w ten sposób pozyskane zostaną przeznaczone na zorganizowanie turnusu.

Każdy może pomóc w realizacji tak szlachetnego celu, dokonuję wpłaty na konto Banku Spółdzielczego w Kłobucku nr 78 8248 0002 2001 0000 2525 0001 z dopiskiem „Pomoc dla Klubu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych w Hutce”.