Zjazd Hufca ZHP Kłobuck

25 Listopad 2019

Harcerze kłobuckiego Hufca ZHP Kłobuck im. Bohaterów bitwy pod Mokrą, zorganizowali w sali Urzędu Miejskiego w  Kłobucku, w piątek 22 listopada, swój zjazd.

Na zaproszenie Komendy Hufca uczestniczyli w nim Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i  Wicestarosta Zdzisława Kall. Harcerze z kłobuckiego hufca, to wypróbowani partnerzy samorządu powiatowego, w wielu lokalnych akcjach. To m.in. na ich aktywności opiera się lokalna edycja, ważnej dla większości Polaków, corocznej charytatywnej akcji pn. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i regularnie organizowane akcja Żonkilowych Pól Nadziei oraz wiele innych, równie szlachetnych działań służących dzieciom i dorosłym, którzy potrzebują pomocy.

Delegaci na Zjazd dokonali podsumowania ostatniego okresu harcerskiej aktywności oraz wybrali władze hufca,  powierzając funkcje Komendanta Hufca na kolejną kadencję, druhnie Beacie Pluta.