do góry
Strona główna Aktualności

Zagrożenia w cyberprzestrzeni - konferencja w szkole na Zagórzu

12 Marzec 2018
kategoria:
Aktualności

W minionym tygodniu, 6 marca, w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku odbyła się konferencja poświęcona zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Konferencje zorganizowali, nauczycielami Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku, wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku oraz przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Kłobucku.

W debacie uczestniczyli m.in. dyrektorzy, nauczyciele, lokalni samorządowcy oraz uczniowie. Prelegentami byli m.in. przedstawiciele katowickiej Komendy Wojewódzkiej Policji, w tym eksperci wydziału prewencji do walki z cyberprzestępczością oraz reprezentant Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego „Metis” w Katowicach. W debacie, prócz przedstawicieli organizatorów: Anny Nowickiej Dyrektor ZS nr 1 oraz mł.insp. Tomasza Górki Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku głos zabrał m.in. Henryk Kiepura Starosta Kłobucki. Obecni byli także Maciej Biernacki Wicestarosta, burmistrz Kłobucka, wójtowie gmin Lipie i Panki oraz przedstawiciele innych gmin z terenu powiatu kłobuckiego.

W osiągnięciu wysokiego merytorycznie poziomu konferencji, pomogło zaangażowanie i  praca  uczniów z klas o profilu ogólnopolicyjny pod kierunkiem nauczycielek: Laury Palutkiewicz i Anity Ziomko-Nowak ze szkoły na Zagórzu.