ikonaW piątek (29 marca 2024 r.) nie pracuje Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

Powiatowy konkurs dla młodych informatyków

12 Marzec 2018

28 lutego 2018 roku odbył się II Powiatowy Konkurs Informatyczny "Eniac 2018", który jest wspólną inicjatywą Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kulejach i Szkoły Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach.

W konkursie uczestniczyli przedstawiciele 9 szkół podstawowych powiatu kłobuckiego, rywalizując w czterech etapach. Na początku uczniowie wykazywali się wiedzą teoretyczną podczas testu złożonego z 30 pytań zamkniętych, a później rywalizowali w umiejętnościach obsługi pakietu biurowego (edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego). Trzeci etap konkursu sprawdzał umiejętności związane z programowaniem gier komputerowych w języku Scratch i Baltie. Ostatnim sprawdzianem wiedzy uczestników było rozpoznawanie urządzeń z zakresu IT i ich funkcjonalności. Konkurs trwał cztery godziny i wyłonił następujących zwycięzców:

Szymon Strzelczyk ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu – I miejsce (drugie zwycięstwo z rzędu),

Dawid Paruzel ze Szkoły Podstawowej w Węglowicach – II miejsce,

Mateusz Kędziora z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamyku – III miejsce.

IV miejsce – Dawid Osadnik, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Ligonia w Truskolasach

V miejsce – Szymon Bajor, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kulejach

VI miejsce – Łucja Kurzacz, Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej

VII miejsce – Jakub Heluszko, Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Opatowie