do góry
Strona główna Aktualności

XXV Ogólnopolski Bieg "Krzepkich" im. Kazimierza Zembali w Krzepicach

05 Czerwiec 2018
kategoria:
Aktualności

W dniu 3 czerwca 2018r, na stadionie w Krzepicach odbyła się jubileuszowa XXV edycja Biegu Krzepkich.

Od bieżącego roku, w nazwie biegu uczczono Kazimierza Zembalę, nieżyjącego, zasłużonego mieszkańca Krzepic, ojca kardiochirurga i byłego ministra zdrowia prof. Mariana Zembali. Zawody obejmowały 13 biegów w różnych kategoriach wiekowych, od biegów przedszkolaka, począwszy.

Zgodnie z intencjami organizatorów, bieg służy popularyzacji w lokalnym środowisku aktywnego i zdrowego stylu życia oraz propagowaniu rekreacji biegowej. Zawody, tradycyjnie miały charakter otwarty. Organizatorami jubileuszowego biegu byli: MGLKS Liswarta w Krzepicach, Urząd Miejski w Krzepicach, LGD Zielony Wierzchołek Śląska oraz Starostwo Powiatowe w Kłobucku, które reprezentował Starosta Kłobucki Henryk Kiepura.

W biegu głównym w kategoriach wiekowych od 16 lat do ponad 70, sklasyfikowano 111 biegaczek i biegaczy zarówno z naszego powiatu jaki i m.in. z Częstochowy, Lublińca, Myszkowa, Łodzi, Opola  czy Krakowa.

Bieg ten wygrał Sergiei Rybak, reprezentujący Ukrainę, wyprzedzając Szymona Drożdżyńskiego z Opola. Na trzecim miejscu uplasował się najlepszy spośród mieszkańców powiatu kłobuckiego, biegacz Klubu Biegaczy Florian z Zajączków Drugich -  Mateusz Pawełczak ze Złochowic.              


Wśród kobiet, na tym dystansie, wygrała Monika Kaczmarek z Łodzi, a na drugim miejscu znalazła się Barbara Noga z Wilkowiecka, reprezentująca KB Florian.