do góry
ikonaPowiat Kłobucki - bez smogu żyje się lepiejikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

XVII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „SZUKAMY MISTRZA”

03 Kwiecień 2019
kategoria:
Aktualności
 

2 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „SZUKAMY MISTRZA”.

Organizatorki – panie Beata Zbrońska i Małgorzata Śliwa – zaprosiły do udziału uczniów gimnazjów, szkół podstawowych (kategoria wiekowa 14-16 lat)  i szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłobuckiego.

Jak co roku zmagania z ortografią przebiegały dwuetapowo: eliminacje szkolne (etap wewnątrzszkolny, którego celem jest wyłonienie pięciu najlepszych uczniów – reprezentantów poszczególnych szkół ) i rozgrywki międzyszkolne przeprowadzane w ZS nr 1 w Kłobucku.

W tegorocznym konkursie uczestniczyło 30 osób.

Gimnazja i szkoły podstawowe reprezentowali uczniowie z:

  • Opatowa (Wiktoria Sowa, Nikola Idasz, Nina Morawska, Kinga Zając),
  • Złochowic (Bartosz Kiepura, Aleksandra Kałmuk, Martyna Cendal, Radosław Bogacz),
  • Krzepic ( Wiktoria Fajer, Julia Kasprzak, Joanna Kopacz, Maja Gładysz, Marcelina Ignasiak – SP nr 1),
  • Zajączek Pierwszych (Anna Szczepanik, Weronika Trojak, Mateusz Kozan) ,
  • Kłobucka (Natalia Pytel, Piotr Kaźmierczak, Kornelia Zielonka, Laura Nykiś, Karina Polis – SP nr 2).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych spotkali się przedstawiciele ZS nr 1 w Kłobucku (Marcin Janowski, Oliwia Trepka, Weronika Gradzik, Wiktoria Kaczmarek i Julia Zawisza) i ZS w Krzepicach (Natalia Zając, Agata Jagieła, Dobrosława Tomaszewska i Konrad Nowak).

Uczestnicy zmagali się w tym roku z tekstem, ukazującym Stanisława Wyspiańskiego jako ekstranowoczesnego malarza i grafika, niekonwencjonalnego witrażystę i projektanta mebli, autora polichromii w kościele Franciszkanów, który miał ambicje, aby przebudować Kraków ultranowocześnie.

Uczniowie prezentowali wyrównany poziom umiejętności ortograficznych. Komisja

(w składzie: p.Irena Głąb, Agnieszka Biernacka, Agnieszka Maciosek, Ewa Mazur, Halina Matyszczak, Grażyna Jędrak) pracowała bardzo rzetelnie i wyłoniła Mistrzów Ortografii XVII MKO:                                                                                      
- w kategorii wiekowej 14-16 lat (uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych) I miejsce zajął Piotr Kaźmierczak (SP nr 2 w Kłobucku), II – Joanna Kopacz (SP nr 1 w Krzepicach), III – Wiktoria Fajer (SP nr1 w Krzepicach), wyróżniono – Ninę Morawską (SP w Opatowie).
- wśród uczniów  szkół ponadgimnazjalnych triumfowała Agata Jagieła (ZS w Krzepicach), II miejsce zajął reprezentant ZS nr 1 w Kłobucku – Marcin Janowski, III – Natalia Zając (ZS w Krzepicach), wyróżniono także Konrada Nowaka (ZS w Krzepicach).

Nagrody książkowe (ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku), dyplomy, wyróżnienia  i podziękowania dla nauczycieli wręczyła dyrektor ZS nr 1 w Kłobucku – p.Anna Nowicka i Wicestarosta Powiatu Kłobuckiego – p.Zdzisława Kall.