do góry
ikonaPowiat Kłobucki - bez smogu żyje się lepiejikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

UAPA ze Skorupki

02 Kwiecień 2019
kategoria:
Aktualności
 

Dziesiąty Uczniowski Amatorski Przegląd Artystyczny Szkół Powiatu Kłobuckiego już za nami!

UAPA,  konkurs powiatowy zorganizowany przez Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku, odbył się w tym roku 28 i 29 marca. Wzięło w nim udział 120 uczniów z dwunastu szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego powiatu. Młodzież miała okazję sprawdzić swoje umiejętności w trzech kategoriach: TANIEC, PIOSENKA I TEATR.

Pierwszy dzień przeglądu to zmagania konkursowe, które upływały pod hasłem:  „Życie po to jest, żeby je przeżyć. Trzeba komuś zaufać, w coś wreszcie uwierzyć. Każdego ranka podróż zaczyna się od nowa. Dużo lepiej się idzie, gdy podniesiona głowa.” W tym roku te słowa Natural Dread Killaz stanowiły źródło inspiracji dla artystów. Nad sprawnym przebiegiem Przeglądu czuwały organizatorki – Panie Beata Wojtowicz i Jolanta Sowa.

Wybór laureatów nie był łatwy, jednak profesjonalni jurorzy, oceniający występy w każdej kategorii, poradzili sobie doskonale z tym trudnym zadaniem.

Swoje umiejętności taneczne wśród uczniów szkół ponadpodstawowych najlepiej zaprezentowali Magdalena Dederko – uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku - ze swoim partnerem Kacprem Pawłowskim. Para oczarowała wszystkich pięknym jive’m. Na drugim miejscu uplasowała się uczennica Zespołu Szkól nr 2 w Kłobucku – Julia Ciapa, zaś miejsce trzecie zajęła grupa taneczna z  Zespołu Szkół w Krzepicach; zespół taneczny „eLO BRONEK”. Laureatem pierwszego miejsca wśród uczniów szkół podstawowych została grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej z Wręczycy Wielkiej Drugie miejsce zajęła grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku, natomiast trzecią nagrodę zdobyli Lena Kucharska i Mateusz Sadowski z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kamyku. W tej kategorii przyznano także wyróżnienie, które otrzymała grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Waleńczowie.

Miejsce pierwsze w kategorii piosenka, wśród uczniów szkół podstawowych, wyśpiewała   Julia Radzioch – uczennica Szkoły Podstawowej w Opatowie, drugą lokatę zdobyła Marcelina Szlachcic również ze Szkoły Podstawowej w Opatowie, miejsce trzecie zajęły ex aequo Maja Paruzel ze Szkoły Podstawowej we Wręczycy Wielkiej i Marta Desperak ze Szkoły Podstawowej w Opatowie. Wyróżnienie otrzymali Nikola Kalwik, Zuzanna Ujma, Julia Wojtowicz, Julia Szleper i Maciej Kowalczyk  - grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłobucku.

W tej samej kategorii, wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, najlepsza była Ewa Trzepióra   z Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku. Równie pięknie zaprezentowała się Wiktoria Ladra z Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku, która wywalczyła drugie miejsce. Miejsce trzecie zajęli Laura Kobiela i Kacper Wydmych z Zespołu Szkół w Krzepicach. Wyróżnienie w kategorii piosenka otrzymał Konrad Kuc z Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku.

Miejsce pierwsze w kategorii teatr zajęły ex aequo: grupa teatralna z Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Więckach oraz grupa teatralna z Zespołu Szkół nr 3 w Kłobucku.  Drugie miejsce zajęła grupa teatralna z Zespołu Szkół nr 2 w Kłobucku, zaś miejsce trzecie ex aequo wywalczyli uczniowie z grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłobucku oraz ze Szkoły Podstawowej we Wręczycy Wielkiej.

Podczas Gali Finałowej w drugim dniu przeglądu laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Kłobuckiego (nagrody za pierwsze i drugie miejsce) , Panią Zenonę Szymańską – właścicielkę księgarni w Kłobucku ( nagrody za trzecie miejsce) oraz Pana Bartłomieja Sarana – Radnego Gminy Kłobuck (nagroda specjalna).

Galę Finałową uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: p. Henryk Kiepura – Starosta Kłobucki, p. Zdzisława Kall – Wicestarosta Kłobucki, p. Maciej Biernacki –  Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego, p. Jerzy Zakrzewski – Burmistrz Kłobucka, p. Joanna Kulejewska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Kłobucku, p. Olga Skwara – Dyrektor MOK w Kłobucku, p. Honorata Kołodziej – Przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku, dyrektorzy szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego.

Przede wszystkim jednak laureaci trzech pierwszych miejsc w kategorii piosenka i taniec oraz pierwszego miejsca w kategorii teatr jeszcze raz zaprezentowali się przed publicznością licznie zgromadzoną w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku, który był współorganizatorem imprezy.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf UAPA - laureaci.pdf 19-04-02 15:27 42.29KB pobierz plik: UAPA - laureaci.pdf