ikonaW piątek (29 marca 2024 r.) nie pracuje Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

XVII Dzień Związkowca w Powiecie Kłobuckim

21 Październik 2019

Staraniem kłobuckiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego  oraz przy wsparciu Powiatu Kłobuckiego, Gminy Kłobuck i Okręgu Śląskiego ZNP, w sobotę 19 października, w Kłobucku miały miejsce uroczystości związane z Dniem Związkowca.

Organizowanej po raz XVII imprezie, dedykowanej nauczycielom należącym do ich największego związku zawodowego, patronował uczestniczący w kłobuckich uroczystościach Prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Reprezentujący w uroczystościach, samorząd Powiatu Kłobuckiego - Starosta Kłobucki Henryk Kiepura został uhonorowany przez związkowców nadaniem tytułu Przyjaciel ZNP. Wyróżniona przez związkowców została również Wicestarosta Zdzisława Kall.

W trakcie obchodów Dnia Związkowca zostały zaprezentowane filmy promujące powiatowe szkoły ponadpodstawowe Powiatu Kłobuckiego a w Szkole Podstawowej nr 3 w Kłobucku i w tutejszym Miejskim Ośrodku Kultury, wystawiono tablice prezentujące nasze Zespoły Szkół  oraz ich ofertę edukacyjną.

W uroczystościach, które zakończył spektakl teatru A-MOK, uczestniczyli także m.in. Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski i Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer, Alicja Janowska z Częstochowskiej Delegatury Kuratorium oraz prezes Regionu Śląskiego ZNP Aleksandra Rezler i  prezes Odzdziału Kłobuckiego ZNP Grażyna Cholewa.