do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Wręczyckie Jasełka 2015

22 Styczeń 2015
kategoria:
Aktualności

Tradycyjnie w Jasełkach wzięły udział zespoły składające się z dzieci reprezentujących przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne nie tylko z naszego powiatu.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy mieli okazję podziwiać kunszt artystyczny wyróżnionych zespołów, wybranych spośród wszystkich uczestniczących w przeglądzie. Na widowni znaleźli się m.in. Starosta Kłobucki – Henryk Kiepura, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Polityki Społecznej Rady Powiatu – Aneta Kiepura oraz Wójt Gminy Wręczyca – Henryk Krawczyk.

Do imprezy, której głównym celem jest kultywowanie tradycji związanych z obrzędami i zwyczajami Bożego Narodzenia, a w szczególności świątecznych tradycji z powiatu kłobuckiego, zgłosiło się w bieżącym roku 41 grup wykonawców.

W dniach 13-15 stycznia na deskach sceny w sali widowiskowej GOK we Wręczycy Wielkiej odbyły się przesłuchania 39 zespołów, które ostatecznie przystąpiły do przeglądu.

Zgodnie z wieloletnia tradycją, w gronie instytucji wspierających Jasełka, było także Starostwo Powiatowe.

Ostateczne rozstrzygnięcia - rezultat pracy jury konkursu, prezentujemy w załączonym arkuszu.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Protokol 15-12-04 12:31 157.34KB pobierz plik: Protokol