do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

II Gala Sportu w Lipiu

20 Styczeń 2015
kategoria:
Aktualności

Zostało przeprowadzone z wielkim rozmachem oraz połączone z pokazami, prezentacjami i festynem. Na gali wyróżniono lokalnych, bądź wywodzących się z gminy Lipie, zawodników, trenerów, animatorów i prawdziwych pasjonatów sportu.

Imprezę - jako goście honorowi - uświetnili swoją obecnością, dwaj wybitni polscy sportowcy:

  • wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Monachium z 1972 roku - Zygmunt Anczok,
  • oraz wybitny skoczek wzwyż, wielokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata, aktualny ( od 19 lat!) rekordzista Polski - Artur Partyka.

W gronie widzów gali znaleźli się także m.in. Szymon Giżyński – Poseł na Sejm RP, Senator – Jarosław Lasecki, Przewodniczący Rady Powiatu – Zbigniew Pilśniak i Wicestarosta Kłobucki – Maciej Biernacki.

Gospodyni gali – Wójt Gminy Lipie Bożena Wieloch wraz z gośćmi wręczyła nagrody i statuetki 10 najlepszym sportowcom gminy Lipie.

Na liście nagrodzonych znaleźli się:

  • piłkarki - Paulina Hadaś, Katarzyna Matyszczak, Sara Luto, Karolina Surdyk,
  • piłkarz - Jakub Troczka,
  • biegaczka - Marta Kotynia,
  • tenisista stołowy, biegacz i zawodnik uprawiający taekwon-do - Kacper Wydmuch,
  • tenisista stołowy - Artur Badura.

Wyróżniono także trzech, zasłużonych dla gminy Lipie sportowców, którzy zakończyli karierę zawodniczą:

  • Marka Mazurka, obecnie trenera Młodzieżowej Szkółki Piłki Nożnej "Górnika" Zabrze,
  • Stanisława Szczęsnego trenującego aktualnie zespół z klasy okręgowej - Liswartę Krzepice
  • Łukasza Mikołajczyka wyróżniającego się lekkoatletę wywodzącego się z gminy Lipie.

Dzieci i młodzież, które aktywnie przez cały rok 2014 uczestniczyły w różnorodnych zawodach i imprezach sportowych, otrzymały podczas sobotniej Gali upominki, przygotowane m.in. przez Urząd Gminy Lipie i PKS Danków, w tym pozyskane od Powiatu Kłobuckiego .

Widzowie Gali Sportu w Lipiu mogli też obejrzeć pokazy taekwon-do, gimnastyki artystycznej oraz tańca towarzyskiego. Wśród przybyłych na lipską galę znaleźli się także regionalni działacze i przedstawiciele różnych klubów sportowych.

źródło: www.lipie.pl