do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Wojewódzka gala „Mistrzowie Agro” w naszym powiecie

10 Październik 2019
kategoria:
Aktualności

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, obejmując patronatem „Plebiscyt Mistrzowie Agro 2019”, zorganizowany przez Dziennik Zachodni, wspólnie z przedstawicielami tej największej gazety codziennej uczynił Powiat Kłobucki miejscem historycznej, bo pierwszej gali finałowej tego plebiscytu.

W środę 9 października na popołudniową galę, w kłobuckim ośrodku kultury, zjechali się zwycięzcy, obejmującego środowiska wiejskie całego województwa śląskiego, głosowania w kategoriach: Rolnik Roku, Sołtys Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Gospodarstwo Agroturystyczne Roku. Wraz z widzami wypełnili oni do ostatniego miejsca widownię sali kłobuckiego MOK. Oprawę artystyczną wliczając w to wystawę lokalnych specjałów kulinarnych zapewniły panie z Kół Gospodyń Wiejskich naszego powiatu:  zespół śpiewaczy Wręczynki z KGW Wręczyca Wielka oraz KGW Zagórzanki z Kłobucka i Rada Powiatowa KGW w Kłobucku ze swymi suto i z fantazją, zastawionymi stołami.

W trakcie gali, najpierw nagrodzono zwycięzców plebiscytów na szczeblu powiatowym.  W naszym powiecie, zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:       
Rolnik Roku – Marek Kierat z Boru Zajacińskiego            
Sołtys Roku – Maria Polak z Wręczycy Wielkiej
Gospodyni Roku – Halina Szyjka z Opatowa      
Koło Gospodyń Wiejskich Roku – KGW Wręczyca Wielka           
Sołectwo Roku – Wręczyca Wielka , sołectwo I
Gospodarstwo Agroturystyczne Roku – Gospodarstwo Agroturystyczne ze Zwierzyńca Pierwszego.

Z kolei na szczeblu wojewódzkim zwyciężyli:    
Rolnik Roku – Zenon Klyta z Lubszy w powiecie lublinieckim, Sołtys Roku – Bogusław Wawrzyczek ze Zbytkowa w powiecie cieszyńskim, Gospodyni Roku – Wanda Wyroba z Ćwiklic w powiecie pszczyńskim, Koło Gospodyń Wiejskich Roku – KGW Kamieńskie Młyny w powiecie lublinieckim, Sołectwo Roku – Twardowice w powiecie będzińskim, Gospodarstwo Agroturystyczne Roku – Agroturystyka „Na Połomiu” z Istebnej w powiecie cieszyńskim.         

Zwycięzców nagrodzono wysokimi nagrodami pieniężnymi (do 5 000,00 zł) i rzeczowymi (np. traktor ogrodowy, kosiarka, vouchery na sprzęt AGD lub materiały budowlane etc.) Nagrody i dyplomy wręczali m.in. Starosta Henryk Kiepura, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Beata Białowąs oraz Piotr Dobosz Dyrektor częstochowskiego KRUS, Marek Dziubek Dyrektor Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. Pośród widzów gali, znaleźli się m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Kłobuckiego Zbigniew Pilśniak, Wicestarosta Zdzisława Kall oraz Członek Zarządu Powiatu Maciej Biernacki.

Starosta uhonorował także listem gratulacyjnym Pawła Kotowicza przedsiębiorcę z Wilkowiecka, który od kilkunastu lat, prowadzi świetnie prosperujące, zaawansowane technologicznie oraz przyjazne dla środowiska przedsiębiorstwo, specjalizujące się w projektowania i wzornictwie przemysłowym. Ostatnim akordem gali były przekazane przez Starostę Kłobuckiego podziękowania,  dla  pań z KGW z Kłobucka i Wręczycy Wielkiej, zespołu Wręczynki, Rady Powiatowej KGW z Kłobucka oraz dla sponsorów Ośrodka Wypoczynkowego i Restauracji „Pod Grzybkiem” z Zawad oraz dla firmy Jamar  z Albertowa  za pomoc w zorganizowaniu gali.