VIII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

14 Listopad 2023

W piątek 10 listopada, już po raz ósmy, tym razem w Hali Sportowej w Pankach, zabrzmiały polskie pieśni i piosenki patriotyczne.

"Białe róże”, „My Pierwsza Brygada” czy „Przybyli ułani pod okienko” to tylko niektóre utwory, które mogliśmy usłyszeć w wykonaniu zarówno kół gospodyń wiejskich jak i zespołów śpiewaczych działających na co dzień przy KGW z terenu powiatu kłobuckiego. Organizatorami tegorocznej uroczystości byli: Powiat Kłobucki, Gmina Panki oraz Rada Powiatowa KGW. Tegoroczny Przegląd odbył się pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Pana Henryka Kiepury.

W bieżącym roku, Poseł na Sejm RP Pan Henryk Kiepura oraz przedstawiciele samorządu powiatowego – Wicestarosta Pani Zdzisława Kall, Członkowie Zarządu Powiatu – Pan Józef Borecki i Pan Krzysztof Nowak, Wójt Gminy Panki Pani Urszula Bujak, a także Przewodnicząca Rady Powiatowej KGW Pani Janina Koślik i Prezes Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Kłobuckiego Pani Alicja Podgórska nagrodzili dyplomami za udział w  przeglądzie, następujące zespoły śpiewacze: KGW Panki, „Czeremcha”, „Grodzianie” „Kalina”, „Rębielanki” „Lawenda”, „Szarlejka”, „Zamłynianki”, „Ługowianki”, „Jarzębina”, „Złochowiczanki”,  „Ferajna”, "Łobodnianki", „Królewianki”, „Zagórzanka”, „Wręczynki Plus”, „Kłobuczanie”, „Kończynki”.

Wśród gości znaleźli się m. in. przedstawiciele gmin z terenu Powiatu Kłobuckiego, Radni Rady Powiatu Kłobuckiego – Bożena Leszczyńska, Aneta Kiepura, Renata Tomczyk i Jerzy Kiepura, Radni Rady Gminy Panki, a także dyrektorzy szkół, dyrektorzy gminnych ośrodków kultury, przedstawiciele kombatantów, druhowie OSP, wojskowi oraz wielu innych znamienitych gości.

Przegląd był okazją do świętowania odzyskania przez Polskę Niepodległości.

VIII Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

14 listopad 2023 50 zdjęć