do góry
ikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaPowiat Kłobucki - bez smogu żyje się lepiejikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

VII Powiatowy Turniej o Puchar Starosty „Orlik 2018”

03 Październik 2018
kategoria:
Aktualności
 

W piątek 28 września na boisku Orlik przy Zespole Szkół w Krzepicach, odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Starosty Kłobuckiego.

W siódmej już edycji turnieju wystartowały cztery drużyny z powiatowych szkół średnich. Turniej rozegrany systemem „każdy z każdym”, wygrali młodzi piłkarze z drużyny gospodarzy czyli reprezentanci krzepickiego Zespołu Szkół. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Zespołu Szkół z Zagórza w Kłobucku, a trzecie drużyna Zespołu Szkół ze Skorupki, z takim samym dorobkiem punktowym, ale z gorszym stosunkiem bramek. Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół nr 2 z Kłobucka. Indywidualne nagrody zdobyli: Mateusz Mońka z ZS nr 1 dla najlepszego snajpera, Jakub Krakowiak z ZS z Krzepic dla najlepszego zawodnika (MVP) turnieju oraz Mikołaj Matyja z ZS nr 3, dla najlepszego bramkarza.        

Patron turnieju, Starosta Kłobucki Henryk Kiepura wraz z Wicestarostą Maciejem Biernackim i Członkiem Zarządu Powiatu Józefem Boreckim oraz dyrektorem Zespołu Szkół w Krzepicach Grzegorzem Mastalerzem, dokonał uroczystego otwarcia turnieju. Z kolei, na zakończenie turnieju, nagrody, puchary i dyplomy Starosta wręczał wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Zbigniewem Pilśniakiem oraz J. Boreckim.

Turniej zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kłobucku wspólnie z Zespołem Szkół w Krzepicach.