do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

V Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

18 Listopad 2019
kategoria:
Aktualności
 

W niedzielę 17 listopada, już po raz piąty, tym razem w sali Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku  zabrzmiały polskie pieśni i piosenki patriotyczne. "Warszawskie dzieci”, „Sanitariuszka Małgorzatka” czy „Czerwone maki na Monte Cassino” to tylko niektóre utwory, które mogliśmy usłyszeć w wykonaniu zespołów śpiewaczych działających na co dzień przy kołach gospodyń wiejskich z terenu powiatu kłobuckiego.  Starostwo Powiatowe, Rada Powiatowa KGW oraz Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku jako organizatorzy Przeglądu, uczcili w ten sposób wyjątkową, bo 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W bieżącym roku, przedstawiciele samorządu powiatowego: Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Pilśniak oraz Wicestarosta Zdzisława Kall, nagrodzili dyplomami za udział w  przeglądzie, następujące zespoły: "Lawenda" z Przystajni,  "Rębielanki" z Rębielic Królewskich, "Zamłynianki" z Zamłynia, "Kleśniczanki" z Kleśnisk, "Łęgowianki" z Władysławowa, "Jutrzenka" z Popowa, "Ługowiacy" z Ługów Radeł, "Łobodnianki" z Łobodna, " Zajączki" z Zajączek, " Złochowiczanki" ze Złochowic,  "Jarzębina"         z Truskolas,  "Grodzianie" z Grodziska,  "Wręczynki Plus" z Wręczycy Wielkiej, "Koniczynki"    z Antonowa Kuźnicy Nowej, "Kalina" z Truskolas, "Ferajna" ze Starokrzepic,  "Czeremcha" z Parzymiech. Nagrodą dla wszystkich, wykonawców i widzów, był udział w naszym lokalnym i  zarazem patriotycznym, podniosłym i uroczystym, święcie.

V Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych

18 listopad 2019 62 zdjęć