do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Uroczyste podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w Zespole Szkół w Krzepicach

27 Luty 2017
kategoria:
Aktualności

Dnia 23 lutego 2017 roku w bibliotece Zespołu Szkół w Krzepicach odbyło się uroczyste podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym udział wzięli: Wicestarosta Pan Maciej Biernacki, Członek Zarządu Pan Józef Borecki,  Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Pani Joanna Kulejewska, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie.

W ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa Zespół Szkół w Krzepicach zakupił 720 egzemplarzy nowych książek (w tym: beletrystykę, literaturę piękną i obcojęzyczną, książki podróżnicze, popularno - naukowe i biografie oraz lektury). Od września do grudnia w szkole podejmowano działania wynikające z Ppriorytetu 3 rządowego przedsięwzięcia - „Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”, w związku z którym organizowano m.in. spotkania autorskie, warsztaty pisarskie, wyjazdy na targi książki, realizowano projekty czytelnicze, konkursy, prowadzono akcje bookcrossingowe, uczestniczono w Narodowym Czytaniu „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, podjęto współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Krzepicach.

Szkolny koordynator NPRCz, nauczyciel bibliotekarz krzepickiego Zespołu Szkół - Marta Kałwak, zwróciła uwagę na pozytywne aspekty przedsięwzięcia: wzrost kultury i świadomości czytelniczej, rozwijanie pasji i zainteresowań, integrację zespołów klasowych oraz zacieśnienie więzi ze środowiskiem lokalnym, a także kształtowanie samorządności uczniów.

Wszystkie działania prowadzone w szkole na rzecz promocji czytelnictwa spotkały się z dużym uznaniem władz Powiatu Kłobuckiego, które doceniły wysiłki szkoły stale pracującej nad poprawą stanu czytelnictwa i wzrostu zainteresowania książką.