do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Egzotyczni Goście w III Liceum Ogólnokształcącym im. K. Kosińskiego w Kłobucku

24 Luty 2017
kategoria:
Aktualności

Wizyta była częścią międzynarodowego programu „World Talks” studenckiej organizacji AIESEC przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

W ramach programu, goście prowadzili zajęcia dla młodzieży w języku angielskim opowiadając o swoich krajach, umożliwiając uczniom poznanie nowych kultur, zupełnie odmiennych obyczajów, ale także sprawdzenie poziomu znajomości języka angielskiego. Dodatkowo, poznając ludzi z tak różnych krajów, wszyscy uczymy się tolerancji i zrozumienia międzykulturowego. Podczas wizyty licealiści mieli okazję nie tylko obejrzeć niezwykle interesujące prezentacje o Indonezji, Turcji i Pakistanie, ale mogli również m.in. zobaczyć tradycyjny Turecki taniec, nauczyć się kilku zwrotów w języku Urdu oraz poznać indonezyjskie zwyczaje. Jawad, Renas i Alan okazali się otwartymi ludźmi, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą, spędzali czas z uczniami, zarówno w szkole jak i poza nią - zwiedzając okolicę lub spotykając się z młodzieżą.

To już 15 wizyta wolontariuszy w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku. Do tej pory szkoła gościła  wolontariuszy z kilkunastu krajów świata. Wśród nich byli m.in. Greczynki, Chińczyk, Kenijka, Amerykanka, Australijka, Brazylijka, Malezyjczyk czy Marokańczyk. Zajęcia z wolontariuszami to wspaniała przygoda, która daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych i swojej otwartości na świat.

Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez rodzin uczniów, które przyjęły wolontariuszy pod swój dach. Organizatorem wizyty z ramienia szkoły jest pani Beata Wojtowicz -  nauczycielka języka angielskiego. Coroczne wizyty ludzi z całego świata są ogromną atrakcją w szkole. Każdy, nie tylko uczeń,  z zaciekawieniem czeka na wieści z jakiego kraju przyjadą goście następnym razem.