do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Uczniowie z „mundurówek” na VI Memoriale im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego w Krakowie!

30 Kwiecień 2018
kategoria:
Aktualności
 

W dniach 26 – 28 kwietnia 2018 roku w Krakowie odbył się VI Memoriał im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego zorganizowany przez Wojskowe Stowarzyszenie ,,Kultura – Turystyka – Obronność”.

Powiat Kłobucki reprezentowały dwie drużyny składające się z uczniów klas o profilu mundurowym z Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku pod opieką nauczyciela Michała Kalke (Tymoteusz Luterek, Bartłomiej Morawski, Konrad Borkowski) oraz z Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku pod opieką nauczyciela Mariusza Wilka (Jakub Włodarski, Piotr Grudziński, Tomasz Lamik). Do udziału w Memoriale zakwalifikowało się tylko dziewięć drużyn z całej Polski.

Zawody rozpoczynała konkurencja pływacka sztafeta 200 m sposobem dowolnym, następnie konkurencja strzelecka (broń krótka Margolin MCM, broń długa Cz 455 z optyką oraz półautomat M&P 15-22 Sport). Ostatnią konkurencją był bieg przełajowy na dystansie 5 kilometrów. W zawodach brały udział oprócz naszych kłobuckich szkół: ZSiPO w Skale, ZSP nr 2 Jaworzno, 2 drużyny z NLO z Olkusza, 2 drużyny ZSH im. T. Sendzimira z Krakowa, oraz PSLO z Trzebini. Nasze szkoły w klasyfikacji generalnej zajęły 6 i 7 miejsce otrzymując pamiątkowe medale i certyfikaty.

Zmaganiom uczniów klas mundurowych przyglądał się Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego Krzysztof Nowak, a na strzelnicę w Krakowie z gratulacjami przyjechali Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Burmistrz Krzepic Krystian Kotynia i Wójt Popowa Bolesław Świtała.

Młodzież pomimo bardzo trudnych konkurencji wróciła do domu bez kontuzji i w doskonałych humorach. Zapewniła o dalszych treningach i powrocie do Krakowa jeszcze bardziej przygotowaną do ulubionych konkurencji Memoriału im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego, jakimi było bieganie, strzelanie i pływanie.