do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Kłobucku na praktykach w Niemczech

06 Kwiecień 2018
kategoria:
Aktualności
 

W dniach 12-23 marca br. uczennice ZS nr 2 w Kłobucku: Paulina Dwornik oraz Paulina  Romańczuk, razem z nauczycielką Elżbietą Ptak-Gmyrek przebywały na praktykach zawodowych w zaprzyjaźnionym z powiatem kłobuckim, bawarskim powiecie Hassberge.

Wyjazd był realizacją uzgodnień z przedstawicielami powiatu Hassberge, podczas ich wizyty w Kłobucku w ubiegłym roku, a zarazem było to pierwsze ze wspólnych przedsięwzięć, w ramach przyjętej w minionym roku uchwałą Rady Powiatu Kłobuckiego i jej odpowiednika w Hassberge, ramowej umowy o współpracy pomiędzy powiatami.

Zaproszenie dla naszej grupy wystosował Starosta Hassberge Wilhelm Schneider.

Program wizyty obejmował zajęcia w Liceum im. Albrechta Duerera w Hassfurcie oraz w Szkole Zawodowej im. Heiricha Theina w Hassfurcie, a także praktyki gastronomiczne w hotelu Landhotel Rügheim.

Nasze uczennice wraz z nauczycielką zostały ciepło i gościnnie przyjęte przez gospodarzy. Dostały nawet do dyspozycji własny samochód. Opiekujący się z ramienia powiatu Hassberge zapewnili też intensywny i ciekawy pogram kulturalny, który obejmował między innymi wyjazdy połączone ze zwiedzaniem Bambergu i Frankfurtu nad Menem.            

W  bieżącym roku, wstępnie uzgodniono jeszcze m.in. wizytę grupy niemieckiej wraz z orkiestrą dętą na jubileuszowym XV Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych oraz wyjazd do Hassberge we wrześniu grupy samorządowej.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Kłobucku na praktykach w Niemczech

6 kwiecień 2018 34 zdjęć