ikonaW piątek (29 marca 2024 r.) nie pracuje Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

Otwarcie Centrum Edukacji Technicznej HAAS w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku

05 Kwiecień 2018

5 kwietnia br. dokonano uroczystego otwarcia nowoczesnego Centrum Edukacji Technicznej HAAS w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku. Otwarcie Centrum było możliwe dzięki zrealizowaniu w tutejszej szkole projektu pn. „Wzmocnienie potencjału edukacyjnego Powiatu Kłobuckiego, poprzez modernizację kompleksu pracowni CNC w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku” prowadzonego przez samorząd powiatowy.

Celem projektu jest podniesienie potencjału edukacyjnego szkoły poprzez modernizację czterech specjalistycznych pracowni wchodzących w skład kompleksu CNC. Zakres zadania obejmował modernizację sal przeznaczonych na pracownię w tym prace budowlane, elektryczne i instalacyjne oraz doposażenie pracowni CNC w specjalistyczny sprzęt wraz z oprogramowaniem. Zbudowany park maszynowy pracowni obejmuje m.in. obrabiarki CNC (tokarka i frezarka), obrabiarki konwencjonalne, serwery, zestawy komputerowe i notebooki do projektowania 2D/3D oraz do programowania obrabiarek CNC, a także zestawy multimedialne, drukarki 3D, urządzenia wielofunkcyjne oraz plotery.

Kompleks CNC Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku stanowią: pracownia obrabiarek CNC, pracownia programowania obrabiarek CNC oraz pracownia modelowania/ projektowania 2D/3D.

Na realizację projektu Powiat Kłobucki pozyskał środki finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego UE, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Zadanie zostało wprowadzone przez Powiat Kłobucki do planu Regionalnych Inwestycji Terytorialnych, opracowanej dla naszej części województwa śląskiego.

Wartość projektu wynosi około 2.800.000 zł.

W uroczystym otwarciu udział wzięli m. in.: Członek Zarządu Abplanalp Paweł Matejak, Koordynator ds. edukacji Haas Automation Europe Simon Vanmaekelbergh, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Pilśniak, Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wicestarosta Maciej Biernacki, Członkowie Zarządu Powiatu – Józef Borecki i Krzysztof Nowak, Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski, Sekretarz Powiatu Sylwia Tronina, Skarbnik Powiatu Katarzyna Kurowska, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie Anita Imiołek, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Kłobucku Piotr Mach, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Joanna Kulejewska, przedstawiciele gmin z terenu powiatu kłobuckiego, przedstawiciele Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Politechniki Częstochowskiej, przedstawiciele SOD i WOM w Częstochowie, dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku na czele z Dyrektor Anną Nowicką, zaproszeni przedsiębiorcy, rodzice i uczniowie.

Podpisanie porozumienia o utworzeniu Centrum Edukacji Technicznej HAAS w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku pomiędzy szkołą a firmą Abplanalp to kolejny efekt działań samorządu powiatowego na rzecz rozszerzenia zakresu oraz podniesienia poziomu kształcenia zawodowego w naszych szkołach.

Otwarcie Centrum Edukacji Technicznej HAAS w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku

10 kwiecień 2018 16 zdjęć