do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Tropem Wilczym - VI Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

05 Marzec 2018
kategoria:
Aktualności

W niedzielę 4 marca Zespół Szkół nr 3 z ulicy Skorupki oraz Niezależna Grupa Biegowa z Kłobucka zorganizowały bieg dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W 2011 roku ustanowiono dzień 1 marca świętem państwowym.

W kłobuckiej edycji biegu, który organizuje się w wielu miejscowościach w Polsce, pod nazwą: „Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” wzięło udział blisko 200 biegaczy. Jak co roku, Starostwo Powiatowe wsparło organizatorów biegu dotacją od samorządu powiatowego, a obecni podczas biegu Starosta Kłobucki Henryk Kiepura i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Maciej Zielonka wręczali dyplomy i nagrody dla uczestników.