do góry
ikona Hala Sportowa Powiatu Kłobuckiego w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku została otwarta 7 grudnia 2022 r.ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!ikonaFILM "Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim
Strona główna Aktualności

Szkolenie obronne - Gra decyzyjna w Starostwie Powiatowym w Kłobucku

16 Wrzesień 2022
kategoria:
Aktualności

W dniu 14 września 2022r. w Starostwie Powiatowym w Kłobucku odbyło się szkolenie obronne, na którym zostały omówione kwestie dotyczące nowej Ustawy – o obronie Ojczyzny,  Zarządzenia Wojewody Śląskiego oraz zaleceń w zakresie przeprowadzenia szkoleń i ćwiczeń obronnych.

W dalszej kolejności przedstawiono zebranym uczestnikom zmiany regulacji prawnych oraz zasady przeprowadzenia szkoleń i ćwiczeń. W czasie spotkania w trybie zaskoczenia odbyła się gra decyzyjna a uczestnicy dostali zadanie, z którym musieli się zmierzyć – podzieleni na kilka grup roboczych. Tematem gry było: ,,Realizacja zadań administracji publicznej w sytuacji narastania kryzysu polityczno-militarnego oraz podwyższania gotowości obronnej państwa’’.

Z ramienia Starosty Kłobuckiego prowadzącym ćwiczenie był Andrzej Wystalski Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kłobucku.

W dalszej części spotkania  przedstawiono problematykę dotyczącą obrony cywilnej i zmian w zakresie aktów prawnych jakie dotyczą spraw związanych z obroną cywilną.

W spotkaniu udział wzięli: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Maciej Biernacki, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kłobucku Andrzej Wystalski wraz z pracownikami Wydziału, Kierownik Oddziału Informatyki Starostwa Powiatowego w Kłobucku Grzegorz Pietruszka, Kierownik Oddziału Administracyjno-Gospodarczego Starostwa Powiatowego w Kłobucku Tomasz Karwat, pracownik Powiatowego Zarządu Dróg w Kłobucku Dariusz Desperak, pracownik Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku Józef Chyra, pracownicy gmin powiatu kłobuckiego, pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kłobucku, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.