do góry
ikona Hala Sportowa Powiatu Kłobuckiego w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku została otwarta 7 grudnia 2022 r.ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!ikonaFILM "Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim
Strona główna Aktualności

Młodzieżowe spotkania o medycynie

16 Wrzesień 2022
kategoria:
Aktualności

W czwartek 15 września br. na zaproszenie pana Grzegorza Mastalerza – dyrektora Zespołu Szkół w Krzepicach, odbyło się pierwsze z cyklu spotkań w szkołach ponadpodstawowych poświęcone profilaktyce zdrowotnej chorób zakaźnych, w tym szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, a także zachęceniu do kształcenia uczniów w zawodach medycznych.  

Prelegentem była pani lek. med. Katarzyna Gieracz-Majchrowska – dyrektora ds. Medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Kłobucku. Pani dyrektor w bardzo ciekawy sposób przybliżył zawód lekarza, opisała arkana studiów medycznych, opowiedziała o trudach i radościach swojej codziennej pracy i zachęcał naszych uczniów do tego wymagającego, ale też bardzo satysfakcjonującego zawodu.

W części dotyczącej szczepień zwróciła uwagę na ich istotne znaczenie wskazując że, szczepionka to najlepszy sposób na zabezpieczenie osoby zaszczepionej przed zarażeniem i co ważne przerwaniem transmisji wirusa w społeczeństwie.

W spotkaniu uczestniczył pan Maciej Biernacki Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego oraz pani Joanna Kulejewska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej.

Zarząd i Rada Powiatu dostrzegając problem braku kadry medycznej podejmuje działania w celu poprawy tego stanu. Rada Powiatu Kłobuckiego m.in. podjęła uchwałę nr 95/XII/2020 w sprawie stypendium przyznawanego studentom uczelni medycznych kierunku lekarskiego.