do góry
ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Starosta u rolników

09 Sierpień 2019
kategoria:
Aktualności
 

8 sierpnia Starosta Kłobucki Henryk Kiepura uczestniczył w posiedzeniu Rady Powiatowej Śląskiej Izby Rolniczej, które miało miejsce w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kłobucku. Zebrani na pierwszym posiedzeniu, członkowie RPŚIR, reprezentujący rolników naszego powiatu, wybrali ze swego grona Przewodniczącego Rady Powiatowej oraz delegata na Walne Zgromadzenie Śląskiej Izby Rolniczej. Na stanowisko Przewodniczącego kłobuckiej Rady Powiatowej zebrani powołali Jana Sasa z gminy Przystajń, a Delegatem na Walne Zgromadzenie ŚIR został Grzegorz Gworys z gminy Wręczyca Wielka.               
Starosta serdecznie podziękował  wszystkim uczestnikom posiedzenia za ich pracę na rzecz rolnictwa i  rolników z naszego powiatu a wybranym złożył gratulacje. Starosta poinformował także, że w odpowiedzi na wniosek członków ŚIR z naszego powiatu, wystosował wnioski do Ministra Rolnictwa oraz Wojewody Śląskiego o wprowadzenie na obszarze powiatu kłobuckiego stanu klęski żywiołowej   z powodu tegorocznej suszy. Starosta  poinformował także o podjętych przez Starostwo Powiatowe działaniach, zmierzających do zainstalowania na terenie Powiatu Kłobuckiego stacji pomiarowej, która będzie elementem systemu monitorowania suszy rolniczej przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.  

Starosta u rolników

9 sierpień 2019 3 zdjęć