do góry
ikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaPowiat Kłobucki - bez smogu żyje się lepiejikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim
Strona główna Aktualności

Starosta Kłobucki na odsłonięciu pomnika w Grodzisku

27 Listopad 2018
kategoria:
Aktualności
 

W niedzielę, 25 listopada obok kościoła parafialnego pw. Apostołów Piotra i Pawła w Grodzisku w gminie Wręczyca Wielka, odsłonięto pomnik, na którym znalazły się postacie papieża Jana Pawła II, ks. Andrzeja Boboli i ks. Piotra Skargi.

Pomnik został wykonany w pracowni Rafała Cywińskiego, artysty plastyka z Krakowa. Uroczystościom odsłonięcia i poświęcenia pomnika przewodniczył ks. Kazimierz Troczyński.

Upamiętnienie  monumentem 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, to inicjatywa proboszcza miejscowej parafii ks. Adama Koszuta. W realizacji pomysłu, najbardziej pomogli miejscowi przedsiębiorcy i fundatorzy przedsięwzięcia: Wiesław Winecki, Wiesław Kulej i Jan Czerwiński. Po mszy św. miał miejsce koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu z Wręczycy Wielkiej. Wręczono także pamiątkowe medale dla osób zasłużonych dla parafii oraz dla powstania pomnika. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Radna Rady Powiatu Aneta Kiepura, Wójt Tomasz Osiński i Przewodniczący Rady Gminy Wręczyca Wielka Marek Prubant.

Zdjęcia: "Niedziela"

Starosta Kłobucki na odsłonięciu pomnika w Grodzisku

27 listopad 2018 2 zdjęć