do góry
ikona Hala Sportowa Powiatu Kłobuckiego w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku została otwarta 7 grudnia 2022 r.ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!ikonaFILM "Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim
Strona główna Aktualności

Środowiskowy Dom Samopomocy relacjonuje...

15 Wrzesień 2022
kategoria:
Aktualności

W dniach od 09 do 11 września 2022r, pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzepicach wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami  uczestniczyli w wyjazdowej sesji rehabilitacyjnej i terapeutycznej, w ośrodku hotelowo-leczniczym Medical Sensus w Polanicy Zdroju.

W tej wspaniałej eskapadzie uczestniczyła również cała kadra ŚDS, bo trudno o lepszą okazję do integracji. W myśl zasady, że najważniejsza jest dobra atmosfera w zespole – wszyscy dali z siebie wszystko. Tak, by każdy uczestnik wycieczki wrócił z bagażem dobrych wspomnień oraz osobistym akumulatorem naładowanym dobrą energią.

Wszystkie koszty obejmujące: transport, pobyt w hotelu, pełne wyżywienie oraz rehabilitację i zabiegi lecznicze dla Uczestników i ich opiekunów zostały sfinansowane z dochodu uzyskanego w trakcie II edycji Balu Charytatywnego pod nazwą „Spełniamy Marzenia” zorganizowanego przez Powiat Kłobucki na rzecz wspierania rehabilitacji osób niepełnosprawnych, w szczególności uczestników terapii w Środowiskowym Domu Samopomocy w Krzepicach – jednostki organizacyjnej Powiatu Kłobuckiego

W trakcie pobytu w ośrodku, uczestnicy terapii, skorzystali z wielu specjalistycznych zabiegów rehabilitacyjnych i leczniczych – w zależności od indywidualnych możliwości i potrzeb. Oczywiście również rodzice zostali objęci troskliwą i fachową opieką rehabilitantów.

Sam hotel dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki czemu uczestnicy pobytu mogli korzystać ze wszelkich atrakcji i udogodnień. Lokalizacja hotelu - tuż obok parku zdrojowego, który o tej porze roku kipi kolorami i wypełnionego tętniąca życiem przyrodą – pozwala po przejściu kilkuset metrów, znaleźć się w centrum Polanicy.

W imieniu uczestników wyjazdu składamy najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich naszych Przyjaciół, czyli Ludzi o Ogromnych, Gorących, Wrażliwych, Sercach  - którzy przez swoją szczodrość potwierdzili, że „Warto Spełniać Marzenia” !!!.