do góry
ikona Hala Sportowa Powiatu Kłobuckiego w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku została otwarta 7 grudnia 2022 r.ikonaPOMOC DLA UKRAINY !!!ikonaFILM "Tego nie można zapomnieć" - rozmowa z kpt. Zygmuntem Grzybowskim
Strona główna Aktualności

„Jan Długosz i Jego Czasy”- międzyszkolny konkurs historyczny

14 Wrzesień 2022
kategoria:
Aktualności

W ramach trwającej, od 11 do 18 września br. XXI edycji Dni Długoszowskich, w środę 14 września, miał miejsce i został rozstrzygnięty konkurs historyczny pn. „ Jan Długosz i Jego Czasy”.

W ostatnim akcencie konkursu, na sali  sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kłobucku rozdano nagrody za udział oraz za zajęcie w nim trzech pierwszych miejsc, w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych. O zwycięstwo w konkursie walczyli uczniowie z wielu miejscowości powiatu kłobuckiego, ale także m.in. z Wielunia i z Włocławka.

Nagrody ufundowane dzięki samorządom Powiatu Kłobuckiego i Gminy Kłobuck  oraz parafii pw. św. Marcina w Kłobucku, tradycyjnie wspierającym coroczny, wielodniowy cykl imprez organizowanych wspólnie przez Ponadregionalne Stowarzyszenie Edukacyjne „Wieniawa” z Zespołem Szkół (ponadpodstawowych) nr 2, wręczali Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz Dyrektor ZS nr 2 Małgorzata Galle-Michałowska. Zarówno konkurs, jak  i uroczystość wręczenia nagród, prowadził nauczyciel ZS nr 2 i działacz stowarzyszenia PSE”Wieniawa” Andrzej Sękiewicz.

Zdrowa rywalizacja oraz dobra zabawa, to motto organizatorów i uczestników konkursu. Są to cele wielu innych wydarzeń, które miały i będą jeszcze mieć miejsce podczas tegorocznych XXI Dni Długoszowskich.