ikonaProf. dr hab. Marian Zembala - "Nigdy nie zapominajcie o swojej małej ojczyźnie ..."ikonaPrezentacja możliwości szkół Powiatu KłobuckiegoikonaBrama odkażająca w Zespole Opieki Zdrowotnej w KłobuckuikonaFILM - Matury w powiecie klobuckimikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021ikonaFILM - Szkolnictwo zawodowe szansą dla ucznia i rynku pracy - pierwsza konferencja on-line w Powiecie Kłobuckim

Samorząd Powiatu Kłobuckiego zakupił 35 zestawów komputerowych dla dzieci

16 Wrzesień 2020

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wicestarosta Zdzisława Kall oraz Członkowie Zarządu Powiatu Maciej Biernacki i Krzysztof Nowak, w trakcie 99 posiedzenia Zarządu Powiatu Kłobuckiego, który miał miejsce 15 września br. przekazali 10 zestawów komputerowych dla Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kłobucku.

Sprzęt komputerowy trafi do dzieci z Domu Dziecka w Kłobucku oraz z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Krzepicach i Waleńczowie.

W skład zestawu wchodzi laptop wraz z torbą, myszka bezprzewodowa i słuchawki.

Powiat Kłobucki zakupił ogółem 35 takich zestawów dla dzieci, z kwoty 110 295,86 zł uzyskanej w  projekcie pn. „Wsparcie dzieci z pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, zgodnie z umową zawartą z Wojewodą Śląskim. 84,28% (tj. 92 957,35 zł) z otrzymanej kwoty pochodzi z funduszy Unii Europejskiej a pozostałe 15,72% to dofinansowanie z funduszy krajowych.

25 pozostałych zestawów, sukcesywnie i za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, samorząd powiatowy przekazuje dzieciom z rodzin zastępczych w naszym powiecie.

Życzymy owocnej pracy i sukcesów w nauce! Pokolenia nadążające za wyzwaniami cyfrowymi współczesnego świata, w silnej Europie, to dobry kierunek naszej przyszłości!