do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Samorząd Powiatu Kłobuckiego zakupił 35 zestawów komputerowych dla dzieci

16 Wrzesień 2020
kategoria:
Aktualności

Starosta Kłobucki Henryk Kiepura, Wicestarosta Zdzisława Kall oraz Członkowie Zarządu Powiatu Maciej Biernacki i Krzysztof Nowak, w trakcie 99 posiedzenia Zarządu Powiatu Kłobuckiego, który miał miejsce 15 września br. przekazali 10 zestawów komputerowych dla Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kłobucku.

Sprzęt komputerowy trafi do dzieci z Domu Dziecka w Kłobucku oraz z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Krzepicach i Waleńczowie.

W skład zestawu wchodzi laptop wraz z torbą, myszka bezprzewodowa i słuchawki.

Powiat Kłobucki zakupił ogółem 35 takich zestawów dla dzieci, z kwoty 110 295,86 zł uzyskanej w  projekcie pn. „Wsparcie dzieci z pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, zgodnie z umową zawartą z Wojewodą Śląskim. 84,28% (tj. 92 957,35 zł) z otrzymanej kwoty pochodzi z funduszy Unii Europejskiej a pozostałe 15,72% to dofinansowanie z funduszy krajowych. 

25 pozostałych zestawów, sukcesywnie i za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, samorząd powiatowy przekazuje dzieciom z rodzin zastępczych w naszym powiecie.

Życzymy owocnej pracy i sukcesów w nauce! Pokolenia nadążające za wyzwaniami cyfrowymi współczesnego świata, w silnej Europie, to dobry kierunek naszej przyszłości!