do góry
ikonaInwestycje Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego Województwa ŚląskiegoikonaOgłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium dla studentów uczelni medycznych kierunku lekarskiegoikonaNabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022ikonaInformacja dotycząca bezpośredniej obsługi interesantówikonaCud zjednoczenia - Bitwa Warszawska
Strona główna Aktualności

Samochodziarze kłobuckiego Zespołu Szkół nr 1 na Motor SHOW w Poznaniu

23 Kwiecień 2018
kategoria:
Aktualności
 

Jak w nadchodzących dziesięcioleciach wyglądać będzie motoryzacja? Jaka koncepcja stylistyczna, jaki rodzaj napędu zwycięży? A może w pełni autonomiczny samochód przyszłości - bez kierownicy i bez pedałów, wizjonerskie połączenie innowacyjności w dziedzinie napędu, zawieszenia, cyfryzacji i równowagi środowiskowej?

Na te i wiele innych pytań próbowali dzisiaj znaleźć odpowiedź w Poznaniu "Samochodziarze" z klas branży samochodowej i mechanicznej Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku, ponieważ to największa w Polsce i czwarta w Europie impreza motoryzacyjna, gdzie można było nacieszyć oczy pięknem w każdym tego słowa znaczeniu.

Uczniowie mieli możliwość usiąść "za kółkiem" najnowszych modeli pojazdów, często dla nas "egzotycznych" jak i tych bliżej nam znanych marek w 4 tematycznych salonach: samochodowym, motocyklowym, caravaningowym oraz truck. Były spektakularne pokazy motocyklowe i samochodowe; strefa land rover, profiauto, testy i konkursy oraz targi techniki motoryzacyjnej.

O pozycji lidera poznańskiego Motor Show świadczą nie tylko rosnące liczby odwiedzających, ale także udział światowych liderów branży motoryzacyjnej, którzy przygotowali niebagatelne, pełne koni mechanicznych ekspozycje. Liczby mówią same za siebie: 14 pawilonów, 300 wystawców, 60 polskich premier i pierwsza  europejska prezentacja najnowszego modelu Volkswagena – VW Touareg.

Nie Frankfurt, nie Genewę a Poznań wybrał niemiecki producent. Z programowej wycieczki wszyscy wrócili uśmiechnięci i pełni wrażeń a opiekunowie zadowoleni że ich podopieczni nie wybrali kierunku samochodowego przez przypadek.