do góry
Strona główna Aktualności

Rada Powiatowa KGW na Międzynarodowych Targach Żywności WARSAW FOOD EXPO

28 Maj 2018
kategoria:
Aktualności

W dniu 24 maja br. przedstawicielki Rady Powiatowej Kół Gospodyń Wiejskich w Kłobucku reprezentowały Powiat Kłobucki podczas Targów  Żywności WARSAW FOOD EXPO 2018 w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

Na ponad 20 tysiącach metrów kwadratowych swoją ofertę przedstawiło ponad 300 wystawców z Polski i świata: Meksyku, Węgier, Grecji, Słowenii, Gruzji, Litwy i Słowacji, którzy zaprezentowali żywność i napoje wysokiej jakości, produkty tradycyjne i regionalne, produkty spożywcze dla gastronomii, BIO żywność i potrawy serwowane w restauracjach.

Stoisko Rady Powiatowej KGW z Kłobucka prezentowało regionalne i tradycyjne potrawy oraz wyroby charakterystyczne dla naszego regionu. Stoisko Pań cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających Targi gości.

W Targach uczestniczyli ministrowie i delegacje przedsiębiorców z siedmiu europejskich krajów, znani z ekranów telewizorów mistrzowie smaku – Ewa Wachowicz, Pascal Brodnicki i Joseph Seeletso, a także szefowie kuchni, kelnerzy oraz eksperci ds. żywności i żywienia. Krajem partnerskim targów były Węgry.