do góry
Strona główna Aktualności

Inauguracja Dni Olimpijczyka w Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku

21 Maj 2018
kategoria:
Aktualności

Dni Olimpijczyka to cykliczna i ogólnopolska akcja służąca popularyzacji idei olimpijskiej, rozwijaniu zainteresowań kulturą fizyczną i sportem oraz propagująca zdrowy tryb życia i współzawodnictwo sportowe.

18 maja, w ramach 54 edycji tej akcji, w sali sportowej szkoły na Skorupki, odbyła się uroczysta inauguracja Dni Olimpijczyka w naszym regionie, zorganizowana wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku i ZS nr 3 w Kłobucku.

Pośród uczestników uroczystości, znaleźli się zaproszeni przez organizatorów olimpijczycy: specjalistka od biegów średnich - urodzona w Kłobucku, Małgorzata Rydz, która reprezentowała Polskę, w biegu na dystansie 1500m w Barcelonie 1992 i Atlancie 1996, maratończyk z Aten 2004, zawodnik UKS Biegus Wręczyca Michał Bartoszak oraz chodziarz z Częstochowy Jakub Jelonek, uczestnik olimpiady w Rio de Janeiro 2016. W trakcie inauguracji dokonano tradycyjnego wciągnięcia na maszt flagi olimpijskiej a także zapalono znicz z ogniem olimpijskim.

Następnie kilkudziesięciu najlepszym, czynnym aktualnie sportowcom i trenerom z naszego powiatu, drużynie UKS Tygrysy Krzepice oraz szkołom, które zwyciężyły w klasyfikacji sportowej Mistrzostw Powiatu Szkolnego Związku Sportowego, wręczono nagrody pieniężne oraz statuetki przyznane przez Zarząd Powiatu Kłobuckiego. Odbyły się także pokazy popularnej chociaż nieolimpijskiej dyscypliny Taekwon-do w wykonaniu zawodników lokalnych klubów oraz żonglerki piłką nożną.

Wśród pozostałych gości uroczystości, których w roli gospodarza witał Starosta Henryk Kiepura, znaleźli się przedstawiciele Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie: Przewodniczący Grzegorz Lipowski (były Wojewoda Częstochowski), Sekretarz Władysław Prochaska oraz członkowie Maciej Hupa, Stanisław Sączek i Krzysztof Nowak (Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego).

Samorządowców reprezentowali m.in. Starosta Częstochowski Krzysztof Smela, Przewodniczący Rady Powiatu Kłobuckiego Zbigniew Pilśniak, Wicestarosta Maciej Biernacki i Wójt Gminy Panki Bogdan Praski oraz radni Rady Powiatu. Na widowni zasiedli także dyrektorzy wszystkich czterech powiatowych szkół średnich: Anna Nowicka, Małgorzata Galle-Michałowska, Katarzyna Ściebura oraz Grzegorz Mastalerz, Komendant Powiatowy Policji podinsp. Tomasz Górka, nauczyciele, sportowcy i prezesi klubów sportowych z naszego powiatu, działacze sportowi  i młodzież szkolna.