Przystajń - 110 lat OSP

25 Czerwiec 2024

Ochotnicza Straż Pożarna z Przystajni obchodziła przed kilkoma dniami 110 rocznicę swojej  działalności. Z tej okazji druhowie z terenu gminy zebrali się na uroczystej zbiórce, by uhonorować jubilatkę i służących w niej strażaków ochotników.

Wraz z uroczystym apelem, zasłużonym dla straży druhom, działaczom, a także sponsorom jednostki wręczono medale, ryngrafy, dyplomy i okolicznościowe pamiątki.

W obchodach wzięli udział zaproszeni goście, pośród których między innymi Prezes Śląskiego Oddziału OSP RP, Poseł na Sejm RP Henryk Kiepura, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Grzegorz Boski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Śląskiego Stanisław Gmitruk, Starostwa Kłobucki Dariusz Pilśniak, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Wystalski, Wójt Gminy Przystajń Henryk Mach, a także samorządowcy, strażacy i mieszkańcy gminy Przystajń.

Druhom życzymy tylu powrotów ile wyjazdów, a Jubilatce kolejnych pięknych rocznic.