Przegląd dróg na terenie powiatu

27 Czerwiec 2024

W dniu 25 czerwca 2024r. członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Powiatu Kłobuckiego oraz zaproszeni goście spotkali się na wspólnym, wyjazdowym posiedzeniu, połączonym z przeglądem dróg powiatowych i wojewódzkich w naszym powiecie.

Kontroli poddano miejsca oceniane jako niebezpieczne, nieprawidłowo oznakowane oraz z uszkodzeniami nawierzchni. W lustracji dróg uczestniczyli Starosta Kłobucki Dariusz Pilśniak, Wicestarosta Kłobucki Karol Wers, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Wystalski, przedstawiciele Rady Powiatu Kłobuckiego Wojciech Kempa, Teresa Żurawska, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Andrzej Kucharczyk, a także Kierownik Obwodu Drogowego nr 2 w Przystajni - Powiatowego Zarządu Dróg w Kłobucku oraz  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Skontrolowano drogi na terenie gmin: Krzepice, Lipie, Panki, Przystajń i Wręczyca Wielka, gdzie stwierdzono szereg uwag i niezbędna jest poprawa stanu nawierzchni, oznakowania bądź zmiana organizacji ruchu drogowego.