Spotkanie Starosty Kłobuckiego z Burmistrzami i Wójtami Miast / Gmin Powiatu Kłobuckiego

27 Czerwiec 2024

W dniu 25 czerwca 2024 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłobucku odbyło się spotkanie Starosty Kłobuckiego Pana Dariusza Pilśniaka z Burmistrzami i Wójtami Miast / Gmin Powiatu Kłobuckiego.

W spotkaniu wziął udział Wicestarosta Pan Karol Wers oraz Członkowie Zarządu Powiatu Kłobuckiego w osobach Pani Zdzisławy Kall i Pani Beaty Przybylskiej. Było to pierwsze robocze spotkanie w obecnej VII kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Pan Henryk Kiepura Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego Pani Beata Musialik przedstawiła realizowany od 1 maja 2024 r.  program pilotażowy w zakresie Centrum Zdrowia Psychicznego. Zadaniem Centrum Zdrowia Psychicznego jest sprawowanie kompleksowej opieki zdrowotnej nad osobami powyżej 18 r.ż z zaburzeniami psychicznymi. Obszarem działania CZP jest powiat lubliniecki, myszkowski, kłobucki.

Dyrektor Biura Związku Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego Pan Wojciech Ostaszewski przedstawił projekty realizujące cele Strategii Rozwoju Subregionu Północnego Województwa Śląskiego na lata 2021-2027, z perspektywą do 2030 roku oraz aktualne nabory ZIT w perspektywie 2021-2027.

Na spotkaniu omówiono ćwiczenia obronne na 2024 rok oraz bieżące sprawy samorządów.